2010 10 21, 22:12
Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ nukovė Belgrado „Partizan“

Image
M. Kalnietis
Kauno „Žalgiris“ Eurolygą pradėjo užtikrinta pergale prieš Belgrado „Partizan“ komandą.

Saviems sirgaliams palaikant varžovas įveiktas rezultatu 73:62 (19:17, 24:12, 19:16, 11:17).

Rungtynes komandos pradėjo vienodai. Pirmąją kėlinio dalį nei viena komanda neatitolo nuo kitos toliau nei dviem taškais (7:7, 9:9, 11:11, 13:13). Tačiau žalgiriečiams pavyko sėkmingai apsiginti ir išsivaduoti iš besivejančių vaidmens.

Tritaškį pataikė D. Collins‘as, kitoje atakoje du taškus ir taiklų baudos metimą pataikė T. Klimavičius. Kauno krepšininkai nuo varžovų atitolo 19:15. Kėlinį komandos baigė „Žalgiriui“ pirmaujant 19:17.

Antrasis kėlinys sėkmingesnis buvo Kauno ekipai. Pirmosiomis minutėmis žalgiriečiai spurtavo ir po M. Kalniečio dėjimo persvara išaugo iki 9. Varžovams nepavyko sustabdyti galingo kauniečių žaidimo ir čia pat „Žalgiris“ susikrovė 14 taškų persvarą (34:20). Šią persvarą komanda išlaikė iki ketvirčio pabaigos.

Kėlinys baigėsi 43:29 pirmaujant rungtynių šeimininkams – „Žalgiriui“.

Sugrįžę po pertraukos aktyvesni buvo Belgrado krepšininkai. Šie ėmė daugiau žaisti po krepšiu ir „Žalgiriui“ tai sukėlė problemų – aukštaūgiai ėmė rinktis pražangas. Tačiau atsigavo Kauno ekipos snaiperiai. Čia pat pataikė A. Milaknis ir „Žalgiris“ atitolo 17 taškų persvara (51:34).

„Partizan“ krepšininkai toliau sėkmingai puolė kauniečius po krepšiu ir trumpam deficitą buvo sumažinę iki 10 taškų (55:45).

Vėliau Kauno ekipos persvara beveik nekito, išsilaikė 14-17 taškų. Trečiąjį ketvirtį komandos baigė „Žalgiriui“ pirmaujant 62:45.

Paskutiniąsias 10 minučių komandos sužaidė emocingiau – teisėjai fiksavo nemažai klaidų, švilpė nesportines pražangas. Po truputį ėmė „byrėti“ žaidėjai, surinkę po 5 pražangas.

Žalgiriečiai iki finalinės rungtynių sirenos pranašumą sugebėjo išbarstyti ir pergalę šventė turėdami ne 17 taškų persvarą, o 11 (73:62).

„Žalgiris": M.Pocius 17, A.Milaknis 12, D.Collinsas 9 (7 kl.), T.Delininkaitis ir P.Jankūnas (7 atk. kam.) po 8, M.Begičius (6 atk. kam., 4 blk.) ir T.Klimavičius po 6, M.Kalnietis 4, T.Watsonas 2, D.Šalenga 1.

„Partizan": D.Kečmanas 13 (6 atk. kam.), J.Klobučaras 9, P.Božičius 7.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.