2010 08 29, 19:35
Lietuva išsikapstė rungtynėse su Kanada
Image
litnews.lt nuotr.
Antrose Pasaulio krepšinio čempionato rungtynėse Lietuva rezultatu 70:68 (12:20, 21:23, 22:14, 13:13) išplėšė sunkią pergalę prieš Kanadą.

Atletiški ir taikliai iš toli atakavę kanadiečiai pirmoje rungtynių dalyje dominavo aikštėje, tuo tarpu sutrikę lietuviai klydo, nepataikė iš toli ir netgi iš po krepšio.

Varžovai sėkmingai kovojo dėl kamuolių ir dalijo mūsiškiams blokus. Tik antroje mačo dalyje lietuviams pavyko pagerinti gynybą ir taikliau atakuotiiš toli bei išplėšti pergalę.

***

Kanadiečiai drąsiai pradėjo rungtynes išsiveržę į priekį 7:0.

Pakiliai rungtyniavę kanadiečiai netrukus spurtavo ir skirtumas išaugo iki dviženklio - 4:15.

Persvara buvo išaugusi ir iki 13 taškų (7:20), bet iki kėlinio pabaigos lietuviams pavyko sumažinti skirtumą iki vienaženklio – 12:20.

Antrajame kėlinyje, nepaisant lietuvių pastangų, kanadiečiai toliau buvo priekyje – 15:24, 19:28.

Iš toli pataikęs M. Pocius sumažino atsilikimą iki 6 taškų – 22:28.

Skirtumas buvo sumažėjęs ir iki  trijų taškų – 29:32.

Bet netrukus kanadiečiai vėl spurtavo 8:0 taškus ir susigrąžino dviženklę persvarą – 29:40.

Po dviejų kėlinių – 33:43.

Trečiojo kėlinio pradžioje ir vėl geriau žaidė kanadiečiai ir dar padidino persvarą - 33:47. Lietuviai nesugebėjo pataikyti net iš po krepšio, tuo tarpo kanadiečiai toliau bombardavo mūsiškių krepšį iš toli ir persvara pasiekė 15 taškų - 38:53.

Situacija aikštelėje ir toliau nesikeitė, o skirtumas pasiekė 17 taškų - 39:56. Tiesa, netrukus Lietuvos komanda pelnė penkis taškus be atsako - 44:56. Lietuviai suaktyvino žaidimą ir lietuviai baudų metimais sumažino skirtumą iki 9 taškų - 48:57, o netrukus ir iki 7 taškų - 50:57.

Lietuviai tęsė spurtą ir kėlinį baigė taikliu Lino Kleizos tritaškiu po kurio rezultatas sumažėjo iki 2 taškų - 55:57.

Ketvirtąjį kėlinį taikliu tritaškiu pradėjo Tomas Delininkaitis ir pirmą kartą rungtynėse išvedė Lietuvos komandą į priekį - 58:57.

Netrukus tas pats T. Delininkaitis prametė tris baudos metimus ir praleido progą išlyginti rezultatą - 58:58. Situaciją pataisė L. Kleiza ir Mantas Kalnietis - 63:60.

Iki kėlinio pabaigos likus keturiom minutėm Kanada vėl persvėrė rezultatą - 65:66, tačiau M. Pocius tuoj atsakė tritaškiu - 68:66. Po kurio laiko Pauliaus Jankūno dvitaškio skirtumas išaugo iki keturių - 70:66.

Kanadiečiai likus pusantros minutės sumažino skirtumą iki dviejų taškų, tačiau nė viena komanda nesugebėjo pelnyti taškų, nors progų turėjo nemažai. Lietuva išplėšė pergalę rezultatu 70:68.

Lietuva: L.Kleiza 18, M.Pocius ir T.Delininkaitis - po 11, J.Mačiulis 8, M.Kalnietis ir T.Klimavičkius - po 7, P.Jankūnas 4, S.Jasaitis ir R.Seibutis - po 2.

Kanada: J.Andersonas 15, J.Anthony 12, D.Brownas 11.

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.