VersloSavaite.lt   
2013 04 08, 18:47
„Volfas Engelman“ gavo 10 tūkst. litų baudą

Image
T. Padgursko nuotr.
Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (Departamentas) skyrė AB „Volfas Engelman“ 10 000 Lt baudą už Alkoholio kontrolės įstatymo pažeidimą, nes bendrovė, jai priklausančioje teritorijoje, reklaminiame lauko stende pateikė alkoholio (alaus) reklamą be įspėjamojo teksto apie žalingą poveikį sveikatai ir taip pažeidė Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 5 d.

 

Reklaminiame lauko stende buvo pateiktas žodinis prekės ženklas „Volfas Engelman“, papildomai pavaizduota iškilaus reljefo aprasojusi taurė, pripildyta rudos spalvos skysčio su tankia balta puta taurės viršuje. Taurės viršuje, centre- figūrinis elementas ir iš šonų – po du medalius iš kairės ir iš dešinės.

reklama

 

Taurės apačioje pavaizduota juosta su centre esančiame ovale pavaizduotais laikančiais statinę gyvūnais. Ginčas kilo dėl prekių ženklų, jo sudėtinių elementų interpretavimo.

 

Alkoholio kontrolės įstatymo 29 str. 5 d. imperatyviai nurodo, kad „alaus, alaus mišinių su nealkoholiniais gėrimais bei natūralios fermentacijos vyno ir sidro išorinėje reklamoje (išskyrus tuos atvejus, kai išorinėje reklamoje pateikiami tik alkoholinius gėrimus gaminančių arba jais prekiaujančių įmonių pavadinimai ir (ar) jų prekių ženklai) turi būti įspėjamasis tekstas apie žalingą alkoholio poveikį sveikatai.

 

Šio teksto formą, turinį ir jo vietą reklamoje nustato Sveikatos apsaugos ministerija.

 

AB „Volfas Engelman“ aukščiau minėtą nutarimą apskundė Vilniaus apygardos administraciniam teismui. Vilniaus apygardos administracinis teismas 2012 m. rugsėjo 3 d. sprendimu pripažino įmonės atsakomybę už padarytą pažeidimą ir skundą atmetė. Minėtą teismo sprendimą AB „Volfas Engelman“ apskundė Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

 

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas AB „Volfas Engelman“ apeliacinį skundą atmetė, 2013 m. kovo 26 d. neskundžiama nutartimi administracinėje byloje Nr. A858-358/2013 ir pripažino Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimą dėl įmonei taikytos atsakomybės už Alkoholio kontrolės įstatymo reikalavimų pažeidimą, teisėtu ir pagrįstu.

 

Teisėjų kolegija, atmesdama apeliacinį skundą, pažymėjo, kad „<...> stende atsispindintys – taurė su rudu skysčiu ir balta puta, kurioje pavaizduoti aukso spalvos medaliai, aukso spalvos juosta su ovale pavaizduotais gyvūnais, laikančiais statinę, bei aukso spalvos žodžiai „VOLFAS ENGELMAN“ – laikytini žymenimis, sudarančiais jo neįregistruotą prekių ženklą, atmestini kaip nepagrįsti, nepatvirtinti atitinkamais įrodymais (Prekių ženklų įstatymo 9 str. 3 d.). <...>

 

Šiuo atveju bendrai vertinant reklaminį stendą, jame pavaizduotą taurę, jos formą, bendrą sukuriamą įvaizdį vidutinių vartotojų atžvilgiu galima spręsti, kad stende yra vaizduojamas alkoholinis gėrimas – alus, <...>. Pagrįstai atsakovas nurodė, jog nesilaikydamas Įsakymu nustatytų įspėjamojo teksto apie alkoholio daromą žalą reikalavimų, pareiškėjas pažeidė AKĮ 29 straipsnio 5 dalį.<...>“

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: