VersloSavaite.lt   
2015 06 03, 10:42
Vietoj atlyginimo darbdavys atsiskaitinėjo maisto prekėmis, drabužiais

Image
Sxc.hu nuotr.
Vienos bendrovės vadovas darbuotojams sudarė sąlygas apsipirkinėti prekybos centre ir už prekes sumokėdavo iš įmonės lėšų.

 

Nauda dvejopa – įmonė šias lėšas įtraukusi į sąnaudas susimažina pelno mokestį, be to, darbdavys „sutaupo“ mokesčius, kuriuos privalėtų mokėti nuo viso darbo užmokesčio. Tačiau darbuotojams žala tokia pati, kaip ir gaunant atlyginimą „vokelyje“.

reklama

 

Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Panevėžio AVMI) informuoja, kad atlikę operatyvų patikrinimą inspektoriai išaiškino bendrovę, kurios darbuotojai, naudodamiesi darbdavio išduotomis bankinio atsiskaitymo kortelėmis, apsipirkinėdavo viename iš prekybos centrų, tačiau išlaidas už įsigytas prekes apmokėdavo bendrovė.

 

Įvairių buities, asmens higienos, maisto prekių, alkoholinių gėrimų bei drabužių per dvejus metus iš įmonės lėšų buvo įsigyta beveik už 29 tūkst. eurų (apie 100 tūkst. litų), kuriuos bendrovė įtraukė į sąnaudas ir tokiu būdu susimažino mokėtiną pelno mokestį.

 

Apmokestino kaip darbo užmokestį

           

Patikrinimo metu nagrinėjant išrašytų ir gautų PVM sąskaitų – faktūrų duomenis paaiškėjo, kad prekybos centrui bendrovė išrašė 22 tokias sąskaitas, kuriose įformino asmeniniams poreikiams tenkinti skirtų prekių įsigijimą.

 

Metalo laužo supirkimo ir tvarkymo veiklą vykdanti bendrovė, jei ne inspektorių pastabumas, būtų gavusi dvejopą naudą: ne tik sumokėjusi mažesnį pelno mokestį, bet ir išvengusi gyventojų pajamų, Sodros mokesčių.

 

Bendrovė inspektoriams nepateikė įrodymų, kad prekybos centre įsigytos prekės buvo skirtos veiklos vykdymui, todėl šios prekės traktuotinos kaip gautos pajamos natūra ir turi būti apmokestinamos kaip darbo užmokestis.

           

„Aiškinantis tokius pažeidimus daug informacijos suteikia PVM sąskaitų - faktūrų duomenų analizė, todėl šią gegužę VMI pradėjo „PVM sąskaitų – faktūrų (PSF)“ projektą“. Jo metu apie 7 tūkst. šalies įmonių privalės teikti pridėtinės vertės mokesčio (PVM) gaunamų ir išrašomų sąskaitų faktūrų registrų duomenis. Tokiu būdu VMI operatyviau gaus informaciją, padėsiančią stebėti ir įvertinti verslo elgseną beveik realiu laiku, užkirsti kelią rizikingiems sandoriams ir gerinti biudžeto pajamų surinkimą.

           

Po patikrinimo bendrovė, atsižvelgdama į Mokesčių administratoriaus siūlymus, patikslino pajamų mokesčio deklaracijas ir papildomai į biudžetą paskaičiavo per 15 tūkst. eurų (beveik 53 tūkst. litų) gyventojų pajamų, Sodros mokesčių ir įmokų į Garantinį fondą.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: