reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2015 11 27, 17:12
Verslo finansavimas

Image
Sxc.hu nuotr.
Priklausomai nuo įmonės plėtros etapo, pinigų poreikis, jų panaudojimas ir papildomi finansavimo šaltiniai yra labai skirtingi. Įmonės augimo etape verslininkai stengiasi gerinti verslo našumą, pardavimus, sprendžia įvairius procedūrų ir strategijos vystymo klausimus, taip pat pradeda plėsti produktų / paslaugų spektrą bei didinti plėtrą į eksporto rinkas.

 

Šiame verslo etape finansavimo paprastai prireikia apyvartiniam kapitalui, rinkodarai ir darbo našumo stiprinimui. Stabiliajame etape įmonė jau yra užėmusi saugią rinkos dalį, o pardavimų augimo tempas yra sumažėjęs. Įmonės vadovai, remdamiesi įvairiais strateginiais sprendimais, siekia sustiprinti savo pozicijas rinkoje arba užkariauti naujas veiklos sritis. Šiame etape finansavimas yra reikalingas kitų įmonių įsigijimui arba naujų verslo sričių sukūrimui.

 

 

Mikrokreditus teikiančios įmonės

 

Mikrokreditus teikiančios įmonės gali būti geras papildomas finansavimo šaltinis bankiniam ar kapitalo investicijų finansavimui, o taip pat ir įdomi alternatyva. Alternatyvūs kreditoriai, lyginant su komerciniuose bankuose esančiais griežtais paskolų išdavimo reikalavimais, siūlo lankstesnes paskolų sąlygas bei paskolos grąžinimo grafikus, taip pat suteikia paskolas be užstato. Šiuo metu Lietuvoje mikrokreditus teikia Capitalia, Poscredit, Parduoksaskaita, Debifo ir AVII Finance.

reklama

 

Daugiau informacijos apie mikrokreditus teikiančias įmones »

 

Bankų paskolos

 

Įmonės, turinčios ne trumpesnę nei 6 mėnesių veiklos vykdymo istoriją, turi galimybę gauti finansavimą iš bankų. Bankai siūlo tokius finansavimo produktus kaip kredito linija, lizingas, faktoringas ir ilgalaikės paskolos.

 

Nors komercinių bankų paskolos paprastai yra pigiausias finansavimo šaltinis, bendrovės turėtų atsižvelgti į tai, kad paskolos užtikrinimui yra reikalingas didesnės vertės, nei norima paskola, užstatas ir stabilūs pinigų srautai.

 

Rizikos kapitalo fondai

 

Rizikos kapitalo fondai teikia kapitalo investicijas įmonėms, kurios jau yra veikiančios ir siūlo savo prekes ar paslaugas rinkoje. Tipinės rizikos kapitalo investicijos yra susijusios su noru gerokai išplėsti įmonės veiklos sritis, įskaitant naujų eksporto rinkų užkariavimą.

 

Po investicijos rizikos kapitalistai yra linkę aktyviai dalyvauti bendrovės veikloje ir prisidėti prie bendrovės apimčių augimo.

 

Akcijų biržos

 

Akcijų biržos yra sukurtos kaip alternatyvus lėšų pritraukimo šaltinis didelėms ir sparčiai augančioms bendrovėms. Vietoje to, kad siekti investicijų pritraukimo iš rizikos kapitalo investuotojų, akcijų rinkos suteikia galimybę pasiūlyti investavimą plačiai auditorijai. Galima teigti, kad bendrovės, prekiaujančios akcijomis akcijų biržoje, laikosi ataskaitų teikimo reikalavimų ir yra skaidrios, kadangi turi patenkinti aukštus biržos keliamus reikalavimus norint joje prekiauti.

 

Verslo angelai

 

Verslo angelai - tai neformalūs investuotojai, galintys finansuoti įmonės steigimą kaip dalininkai bei tiesiogiai konsultuoti įmonę valdymo klausimais. Tai dažniausiai pasiturintys žmonės, kurie pasirengę investuoti savo kapitalą į rizikingas veiklas, remdamiesi savo patirtimi bei interesais.

 

Daugiau informacijos apie verslo angelus »

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama