reklama

reklama

2007 04 11, 00:00
Šiais metais Lietuvoje atsiras 5 gamtinių dujų degalinės

Vs nuotrauka

Pirmojo gamtinių dujų degalinių tinklo kūrėja UAB „Autoidėja“ šiemet Lietuvoje steigs pirmąsias penkias gamtinių dujų degalines. Investicijos į šį projektą sieks apie 5 mln. Lt.

Planuojama, kad pirmoje degalinė vasarą atsiras Vilniuje, Kauno gatvėje. O iki metų pabaigos automobilių savininkai iki šiol šalyje nenaudotų alternatyvių degalų galės įsigyti visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje.

Pasak UAB „Autoidėja“ vadovo Laimono Dapšio, ekologiškiems automobiliams reikalingos infrastruktūros vystymui geras sąlygas sudaro platus šalies dujotiekių tinklas. „Neabejojame šio verslo perspektyvomis, nes jau dabar esame sulaukę didelio tiek transporto parkų, tiek eilinių vairuotojų susidomėjimo. Tačiau sparčiai degalinių tinklo plėtrai reikalinga ir valstybės parama, nes ji irgi turėtų būti suinteresuota šių degalų naudojimo skatinimu. Juk gamtinės dujos yra ne tik švaresnis ir mažiau aplinkai kenkiantis, tačiau ir pigesnis alternatyvus kuras, todėl ateityje jis neabejotinai populiarės“, - pažymi L. Dapšys.

Bendrovė iki 2010 m. ketina investuoti dar 25-30 mln. Lt ir iš viso įsteigti 30 gamtinių dujų degalinių. Degalinės bus steigiamos ne naujoje vietoje, o jau veikiančiose degalinėse, kuriose bus įdiegta nauja kuro rūšis.

Apskaičiuota, kad naudojant suslėgtas gamtines dujas, išlaidos degalams sumažinamos iki 20 proc., lyginant su išlaidomis dyzelinui ar suskystintoms naftos dujoms, ir net iki 45 proc., lyginant su išlaidomis benzinui. Be to, lyginant su iš naftos gaunamu kuru, šie degalai išmetamųjų kenksmingų medžiagų ir kietųjų dalelių kiekį sumažina net iki 90 proc.

Pasaulyje ir Europoje populiarėjančioms CNG (Compressed Natural Gas) dujų degalinėms būdingi 3 tipai: viešosios CNG degalinės, degalinės įmonių teritorijose bei asmeninės CNG degalinės namuose, kurios leidžia patiems gyventojams pildytis automobilio kuro baką.

Europoje yra likusios tik 6 valstybės, kuriose nėra CNG dujų degalinių, viena iš jų – Lietuva. Tuo tarpu Vokietijoje tokių degalinių jau apie 1000, Italijoje apie 500.

Šių metų kovo mėn. UAB „Autoidėja“ su partneriais įsteigė gamtinių dujų automobilių asociaciją, kurios tikslas – prisidėti prie gamtinių dujų, kaip alternatyvių degalų automobiliams, populiarinimo bei skatinti vairuotojų ekologinį švietimą.

VersloSavaitė

 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

 

reklama

D1 docinta

apklausa

Ar dovanojate šventines dovanas savo partneriams, klientams?
 

reklama

reklama

reklama