TOP promo
 
Aistė Liudvinaitytė   
2008 08 07, 13:50
NT aukcionai – jau internete

Vs nuotr.Neblėstant susidomėjimui nekilnojamojo turto aukcionais, internete buvo įkurtas aukcionas, kuriame galima ne tik nusipirkti norimą būstą, butą ar sklypą, bet ir sužinoti parduodamo, nuomojamo objekto rinkos kainą.  

Susidomėjimas neblėsta

Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) turto realizavimo grupės vyr. specialistas Egidijus Sinkevičius teigė, kad VMI aukcionus rengia jau daugelį metų ir žmonių susidomėjimas neblėsta.

„Žmonių susidomėjimas priklauso nuo objekto, jo vietos ir pradinės kainos, – Verslosavaite.lt teigė E. Sinkevičius. – Jei kaina nedidelė, objektas geroje, prestižinėje ar strateginėje vietoje, tai susidomėjimas tikrai nemažas, o jei objekto būklė nėra gera arba kaina didelė – tokio objekto pirkėjų kartais tenka laukti labai ilgai.“

Pasak jo, parduodamais objektais domisi tiek juridiniai, tiek fiziniai asmenys, taip pat ir įmonės, prekiaujančios nekilnojamuoju turtu.

VMI nekilnojamojo turto aukcionus rengia kas keletą mėnesių.

„Kai valstybė paveldi kokį nors turtą, mes jį užregistruojame jos vardu, atliekame nepriklausomą vertinimą ir tik tada skelbiame aukcioną, todėl jų dažnis gali labai skirtis, viskas priklauso nuo valstybės paveldimo turto“, – teigė E. Sinkevičius. 

Aukcionas ar varžytinės?

NTaukcionai.lt projekto savininkas ir vadovas Regimantas Šapranauskas teigia, kad nekilnojamojo turto (NT) aukcionai beveik niekuo nesiskiria nuo kitų. Jie gali skirtis tik pagal organizavimo procedūras.

„Nekilnojamo turto aukcionus išskyrėme todėl, kad nekilnojamo turto pirkimo-pardavimo procedūros yra kitokios nei kitų produktų, reikalauja tam tikrų žinių. Lietuvoje NT rinkoje aukcionai reti, dažniausiai juos organizuoja Valstybės turto fondas, miestų savivaldybės ar kitos organizacijos“, – Verslosavaite.lt teigė R. Šapranauskas.

Daugelis žmonių aukcionus sutapatina su varžytinėmis, kurias rengia antstoliai.

Pasak R. Šapranausko, aukcionuose ir varžytinėse vyksta beveik tokia pati procedūra – parduodamas turtas ir laimi tas, kuris pasiūlo didžiausią kainą. Skirtumas tik tas, kad varžytinėse turtas parduodamas priverstinai, o aukcione – turto savininkai savo noru parduoda turtą už didžiausią tuo metu jiems pasiūlytą kainą rinkoje.

NTaukcionai.lt savininko teigimu, iki šiol organizuojamų aukcionų procedūros gana „gremėzdiškos“, iš potencialių pirkėjų reikalaujančios didelių pradinių lėšų (dideli dalyvio mokesčiai, dideli pradiniai aukcionų įnašai). Taip pat didelės galimybės „užkulisiniams žaidimams“ pakreipiant aukciono baigtį.

NT aukcionai internete

Įvertinę Lietuvos NT rinką, nusprendėme pasiūlyti rinkai seną naujieną adaptuotą šių dienų technologijomis. Pasinaudoję vis labiau populiarėjančiu internetu NTaukcionai.lt palengvinti pirkėjams ir pardavėjams surasti vienam kitą, suprasti vieni kitų poreikius ir susitarti.

„Nors ką tik startavome, bet sulaukiame didelio žmonių susidomėjimo“, – teigė R. Šapranauskas.

Pasak jo, dalyvaudami interneto aukcionuose žmonės jaučiasi laisviau išsaugodami anonimiškumą, jie nebijo pasiūlyti tiek, kiek mano, kad siūlomas turtas yra vertas. Taip pat pardavėjai ir nuomininkai taip gali išsitirti rinką, sužinoti, ar jų parduodamas turtas paklausus ir kiek už jį galėtų pasiūlyti potencialūs klientai.

„Pirkėjams ši svetainė yra gera tuo, kad jie patys apžiūrėję ir įvertinę pasiūlytą objektą gali pasiūlyti kainą. Čia pirkėjai patys siūlo tiek, kiek mano, kad objektas vertas. Aišku, neatmetama galimybė nusipirkti ar išsinuomoti pigiau nei paprastai rinkoje yra siūloma“, – teigė R. Šapranauskas.

Į viršų

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama