reklama

reklama

2008 10 15, 13:33
Lietuvos kainos nugali užsienio atlyginimus

Vs nuotr.Lietuviams, grįžusiems iš darbo užsienyje, pinigų dabartinėmis Lietuvos kainomis pakanka tik pragyvenimui. Svarbesniems pirkiniams, būsto remontui, kelionėms ar pramogoms užtenka tik nedaugeliui tautiečių.

Daugiau nei pusė apklausoje dalyvavusių respondentų teigė, jog grįžus į Lietuvą uždirbtų pinigų užtenka tik pragyvenimui bei susimokėti už mokslą.

„Minimalus atlyginimas Didžiojoje Britanijoje, pavertus litais, yra daugiau kaip keturis kartus didesnis nei Lietuvoje, o pragyvenimo lygis jau suvienodėjo, kai kurios prekės Lietuvoje netgi brangesnės, todėl nenuostabu, kad užsienyje sutaupius tokią pat ar net didesnę sumą pinigų nei ankščiau, Lietuvoje dabartinėmis kainomis jų užtenka tik pragyventi“, – pasakojo įdarbinimo agentūros „East West Consulting“ direktorė Kristina Mečinskaitė.

Minimalus 168 darbo valandų mėnesinis atlyginimas Didžiojoje Britanijoje yra 4200 Lt., Lietuvoje – 800Lt. Vidutinė 3 miegamųjų namo nuomos kaina Didžiojoje Britanijoje yra   2700–3000 Lt. per mėnesį, Lietuvoje 2000–3000 Lt.

Daugiausia apklaustųjų dirbo aptarnavimo srityje ir fabrikuose, o dažniausias atlygis siekė 3000–6000 Lt per mėnesį.

„Vidutiniškas 5000 Lt per mėnesį atlyginimas nekvalifikuotiems, kartais net kalbos nemokantiems, dirbantiems fabrikuose ar viešbučiuose, pripažinkime, yra tikrai geras. Lietuvoje tiek uždirba retas kvalifikuotas darbuotojas“ – komentavo K. Mečinskaitė. Technologijų, statybos srityse bei administracijoje dirbantys asmenys per mėnesį vidutiniškai uždirbo nuo 6000 Lt. iki 10 000 Lt., beveik 5 proc. daugiau nei 10 000 Lt.

Nors Didžioji Britanija lietuviams jau nebėra svajonių šalis, net 45 procentai apklaustųjų uždarbiauja būtent ten. Kitos populiarios šalys – Airija ir JAV (po 15 proc.) bei Norvegija (13 proc.). Pastarąją šalį kaip geriausią uždarbio atžvilgiu nurodė net 61 proc. respondentų.

Kaip parodė apklausa, absoliuti dauguma – 81 proc. – emigruojančių lietuvių yra jaunimas (18-35 metų amžiaus). Lietuvių moterų užsienyje dirba net 20 procentų daugiau nei vyrų. Daugiau nei 70 procentų apklaustųjų ketina vėl vykti dirbti į užsienį, likusieji galimybę dar svarsto.

„Nieko stebėtina, kad žmonės grįžta uždarbiauti į užsienio šalis. Norint gyventi pilnavertį gyvenimą bei visiškai patenkinti savo poreikius ir net susitaupyti ten pakanka net minimalaus atlyginimo. O kaip žmonės iš minimalaus atlyginimo gyvena Lietuvoje žinome visi“ – kalbėjo K. Mečinskaitė  

Į viršų

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar šią vasarą atostogavote?
 

reklama

reklama