2007 12 10, 17:38
Daugėja investuojančių į Lietuvos dailininkų kūrinius

Vs nuotraukaUžsienyje populiarus investavimas į meno kūrinius, specialistų teigimu, populiarėja ir Lietuvoje. Verslininko ir galerininko Donato Juškaus teigimu, šiuo metu labiausiai apsimoka investuoti į Lietuvos modernizmo klasikos dailininkų kūrinius.

„Mūsų skaičiavimais, Lietuvos modernizmo klasika auga po 15 proc. per metus. Mes nuo užsienio ir taip labai atsiliekame. Mūsų kainos yra žymiai mažesnės. Jos tikrai augs kartais per metus vien tik dėl to, kad rinkos ekonomikos pasiūlos ir paklausos dėsnis yra labai paprastas. Mes jau nebeturėsime rinkoje, ką parduoti, o paklausa yra didelė. Kainos jau per šiuos 15 m. išaugo dešimtimis kartų“, – „Žinių radijui“ sakė D. Juškus.

D. Juškus vardijo 20 a. antrosios pusės Lietuvos žymiausius dailininkus, į kurių kūrinius, pasak jo, investuoti verta: „Tai – Jonas Švažas, Antanas Gudaitis, Vincas Kisarauskas, Leonas Katinas. Tai yra visa Lietuvos dailės meka“. 

D. Juškus pataria į Lietuvos šiuolaikinę dailę investuoti tik pasitelkus ekspertus, tačiau įspėja, kad tai didesnė rizika, nes menininko populiarumą, kaip žinoma, prognozuoti sunku.

Verslosavaite.lt

 

 



 
 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama