lrt.lt   
2009 07 10, 17:09
„Bank of America“: latas bus devalvuotas, po jo – litas

Image
Verslosavaite.lt nuotr.
„Bank of America“ teigia, kad Latvija dar šiemet devalvuos latą bei priduria, jog kita eilėje – Lietuva.

 

Naujienų agentūra „Bloomberg“ cituoja banko besivystančių rinkų ekonomistą Davidą Haunerį, kuris teigia, kad lato devalvavimas bus veikiau „politinis sprendimas“ ir nereikš „pinigų išsėmimo“.

reklama

 

D. Hauneris teigia, kad latas bus devalvuojamas, nes politinė fiksuoto valiutos kurso išlaikymo kaina bus nestabili. Pasak jo, Latvijos ekonomikos sureguliavimui darbo užmokestį būtina mažinti 30 procentų.

 

„Politiškai tai bus labai sudėtingas žingsnis. Mes manome, kad vyriausybė svarstys galimybę peržiūrėti dabartinę savo valiutos sąsają“, – cituojamas ekonomistas.

 

Ekspertas teigia, kad valiutos devalvacija rimtai sutrikdytų kitų Rytų Europos šalių, kurios taiko fiksuoto valiutos kurso režimą (ypač Lietuvą, Estiją ir Bulgariją), ekonomiką.

 

Pranešama, kad lato devalvacijos atveju Europos Sąjunga (ES) bei Tarptautinis valiutos fondas (TVF) turės šioms valstybėms suteikti labai patikimus paramos paketus.

 

D. Hauneris teigia, kad „Lietuva tikriausiai yra antroji kandidatė devalvuojant savo valiutą“.

 

Ekonomistas priduria, kad Estijos ir Bulgarijos ekonomika sugebėtų išgyventi ir nekeičiant savo fiksuotų valiutų sąsajų.

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: