VersloSavaite.lt   
2020 06 10, 23:59
VMI ragina pavėžėjus gautas pajamas deklaruoti atsakingai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad 17,2 tūkst. gyventojų, kurie pernai vykdė keleivių vežimą lengvaisiais automobiliais pagal užsakymą, tai yra pavėžėjimo veiklą, turi pateikti metines pajamų deklaracijas ir deklaruoti iš šios veiklos gautas pajamas bei sumokėti nuo šių pajamų apskaičiuotą gyventojų pajamų mokestį (GPM).

 

Deklaracijas už praėjusius metus jau pateikė beveik pusė pavėžėjų (48 proc.), vis dar laukiama – 8,9 tūkst. deklaracijų. Deklaruoti gautas pajamas ir sumokėti mokesčius šiemet reikia iki liepos 1 d.

 

„Deklaraciją būtina pateikti net ir tuo atveju, jei pajamų iš vykdytos veiklos nebuvo gauta, – gyventojų dėmesį atkreipia VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė–Šnirienė.

reklama

 

– Taip pat raginame kai kuriuos pavėžėjus nepamiršti pateikti ar patikslinti ankstesnių metų pajamų deklaracijų. Gautų pajamų už 2017 - 2018 metais vykdytą pavėžėjimo veiklą vis dar nedeklaravę beveik 1,5 tūkst. gyventojų. Daugiau nei 400 mokesčių mokėtojų, kurie deklaravo ankstesnių metų pajamas, VMI, gavusi duomenų iš keleivių vežimo organizatorių, tai yra pavėžėjimo platformų, neseniai išsiuntė laiškus su prašymu patikslinti anksčiau pateiktas deklaracijas. Artimiausiu metu tokie laiškai pasieks dar apie 590 pavėžėjų.

 

Šių gyventojų deklaruotos pajamos nesutampa su keleivių vežimo organizatorių pateiktais duomenimis. Taip pat bus siunčiami pranešimai 630 mokesčių mokėtojų, kurie nepateikė deklaracijų ir nedeklaravo iš pavėžėjimo veiklos gautų pajamų. Gyventojams patikslinus ar pateikus deklaracijas ir teisingai sumokėjus mokesčius, valstybės biudžetas pasipildys apie 411 tūkst. eurų“.

 

Primenama, kad nuo šių metų keleivių pavėžėjimo platformos yra įpareigotos mokesčių administratoriui periodiškai teikti duomenis apie jų paslaugomis besinaudojančius gyventojus ir šių už keleivių vežimą lengvaisiais automobiliais gaunamas pajamas. Šių duomenų pagrindu VMI pavėžėjimo veiklą vykdantiems gyventojams suformuos preliminarias pajamų deklaracijas.

 

Numatyta, kad pirmą kartą visi keleivių vežimo organizatoriai duomenis apie jų paslaugomis besinaudojančius gyventojus turės pateikti iki šių metų liepos 20 d., už 2020 m. I pusm. laikotarpį, už kiekvieną mėnesį atskirai. Vėliau tokią informaciją jie turės teikti kas mėnesį.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: