TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2020 11 04, 12:02
VMI išraizgė schemas

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Kauno apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Kauno AVMI) informuoja, kad VMI specialistai išsiaiškino schemas, kuriose siekiant išvengti mokesčių, buvo pasitelkti tarpusavyje susiję juridiniai ir patikimi fiziniai asmenys.

 

Imituodami tam tikrus veiklos modelius ir sąmoningai naudodamiesi mokesčių lengvatomis, tikrinti asmenys sukūrė ilgas dirbtines sandorių grandines. Kauno AVMI darbuotojai, atlikę šešių gyventojų kontrolės veiksmus, apskaičiavo, kad į biudžetą nesumokėta beveik 642 tūkst. eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM), delspinigių ir baudų.

 

„VMI atskleidė sudėtingus mokesčių vengimo modelius. Išaiškintos schemos nebuvo visiškai vienodos, bet jas sieja tai, kad kontroliuoti asmenys siekė mokestines prievoles sumažinti teisėtomis priemonėmis, tačiau prieštaraujančiomis teisės esmei, t.y. vykdė agresyvų mokesčių planavimą, kad išvengtų mokesčių. Visose schemose buvo kuriamos palankios sąlygos apgalvota seka vykdomiems fiktyviems sandoriams. Įtarimą sukėlė tai, kad grupė fizinių asmenų pigiai pirko įmonės akcijas ir jas brangiai pardavę nemokėjo mokesčių, pasinaudoję GPM lengvatomis“, - teigia Kauno AVMI viršininkė Judita Stankienė.

 

Mokesčių administratoriaus aptariamu atveju 2011 m. gyventojų grupė įsigijo užsienyje esančios įmonės 37 proc. akcijų paketą – kiekvienas iš gyventojų maždaug po 5 proc. akcijų. Įmonės akcijas kai kurie gyventojai įsigijo už 100 eurų, o pardavė už 1 mln. eurų. Šiam sandoriui buvo ruošiamasi iš anksto žinant faktą, kad pagal tuo metu galiojusią GPM įstatymo lengvatą, pajamos, gautos pardavus ne daugiau kaip 10 proc. įsigytų akcijų, yra neapmokestinamos.

reklama

 

2013 m. paskelbus žinią apie GPM įstatymo pakeitimo projektą, pagal kurį nuo 2014 m. panaikinama lengvata ir pajamos už vertybinius popierius bus apmokestinamos GPM, gyventojai suskubo parduoti akcijas susijusiems asmenims.

 

Realūs piniginiai atsiskaitymai nevyko, o sudarius formalius trišalius susitarimus ir paskolų sutartis su akcijų pirkėjais buvo sudarytas įspūdis, kad gyventojai pajamas už vertybinius popierius gavo 2013 m., galiojant GPM įstatymo lengvatai. Vėlesniais laikotarpiais gautas pajamas gyventojai traktavo kaip grąžintas paskolas, nors iš tiesų tai buvo pajamos už vertybinius popierius.

 

Kalbėdama apie šį atvejį J. Stankienė pažymi, kad jei sudarytos sandorių grandinės sunkiai paaiškinamos normalia verslo logika, yra nenaudingos patiems mokesčių mokėtojams, VMI kyla įtarimai, jog tai susiję su mokesčių vengimu.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama