VersloSavaite.lt   
2013 03 27, 13:21
Ūkininkai techniką draudžia dažniau

Image
T.Padgursko nuotr.
Pernai įmokos už žemės ūkio technikos draudimą augo 15 proc., pastebi draudikai. 2012 m. ūkininkai ne tik stambesnėmis sumomis draudė techniką nei 2011 m., bet ir kiekvienas draudė didesnį technikos parką.

 

Praėjusiais metais specializuotą techniką dažniausiai žalojo įvykiai kelyje ir darbe, vagys bei ugnis.

reklama

 

„Specializuotos technikos draudimu draudžiama mobili technika, kuri „juda“ ne tik keliais. Tai ir statybinė, žemės ūkio, miško technika, įvairios gatvių valymo, plovimo mašinos, įmonės teritorijoje ar sandėlyje dirbantys krautuvai, keltuvai.

 

Tokia technika yra nepigi, todėl ne tik technikos praradimas, bet net ir menkiausias susidūrimas su kliūtimi kelyje ar darbo lauke gali reikšti didžiulius nuostolius. Netgi dėl nedidelio akmens išdužęs stiklas sukelia kelių tūkstančių litų dydžio žalą“, - sako „BTA Insurance company“ Turto draudimo vadovaujančioji specialistė Dalia Strazdienė.

 

Vidutinė išmoka draudžiant specialiąją techniką pernai siekė 9 tūkst. litų. Palyginimui, užpernai ši žala buvo mažesnė – ji anuomet sudarė 8,5 tūkst. litų. Taip pat pernai buvo pastebėtas didesnis ūkininkų aktyvumas draudžiant specializuotą techniką – sutarčių buvo pasirašyta pusantro karto daugiau nei 2011 m.

 

Specialistės teigimu, suprantama, kad stengdamiesi išvengti žalų, pernai ūkininkai draudėsi 50 proc. dažniau nei užpernai. BTA duomenimis, gaisrai, dažniausiai kylantys darbo laukuose metu, ūkininkų techniką labai gadina. Vienas iš tokių atvejų – kūlimo metu užsidegė bei buvo visiškai suniokotas kombainas, atlyginta žala – pusė milijono litų.

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama