VersloSavaite.lt   
2020 07 20, 11:02
Tikrinamose odontologų įmonėse automobiliai – įmonės ar jos savininko?

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI) tęsiant darbus prioritetiniuose 2020 m. priežiūros bei kontrolės srities sektoriuose, pirmajame etape stebėsenos ir kontrolės veiksmams atrinkta beveik 60 odontologijos paslaugas teikiančių bendrovių.

 

Tarp dažniausiai fiksuojamų pažeidimų - nedeklaruojamos pajamos, mokestinės drausmės nesilaikymas, neatitikimai tarp darbuotojų atlyginimo ir jų klientų apsilankymų skaičiaus, taip pat, lengvųjų automobilių naudojimas asmeninėms reikmėms.

 

„Patikrinimų metu mokesčių administratorius analizuoja ne tik pajamų - išlaidų ar darbo užmokesčio apskaitos duomenis, bet ir tikrąją įmonių įsigyto turto paskirtį, tad pasitaiko atvejų, kai tenka vertinti, kokių asmeninių poreikių tenkinimui ir kokiu mastu naudojamos įmonių lėšos“, - sako VMI kontrolės departamento vyresn. patarėjas Rolandas Puncevičius.

reklama

 

Pvz. vienai iš patikrintų Vilniaus įmonių, VĮ „Regitra“ duomenimis, priklauso dvi transporto priemonės, tačiau įmonės apskaitoje – tik vienas automobilis. Visgi, tuo pačiu automobiliu per 2017–2019 m. užfiksuoti kelių eismo taisyklių pažeidimai parodė, kad minėtu laikotarpiu jis galimai buvo naudojamas asmeninėms reikmėms.

 

Abu kartus automobilį vairavo bendrovėje nedirbantis asmuo, t. y. bendrovės savininkės dukra. Remiantis jos paaiškinimu, abu kartus į gydymo įstaigas vežė įmonės savininkę, tačiau pagal oficialius darbo laiko apskaitos žiniaraščius pastaroji per visus metus nė karto neturėjo laikino nedarbingumo.

 

Papildomai išanalizavus kuro įsigijimo PVM sąskaitas faktūras, paaiškėjo, kad ir pati įmonės vadovė ne kartą automobilio baką pildė per savo atostogas, penktadienį po darbo ir nebūtinai Vilniuje, kur oficialiai laikomas įmonės automobilis.

 

Galiausiai vadovė vis tik pripažino įmonės lėšas naudojusi asmeniniams poreikiams ir bendrovė apskaičiavo pajamas natūra bei pateikė patikslintas deklaracijas su atitinkamais mokesčiais: GPM, VSD ir PSD įmokomis, o įmonės apskaitos dokumentuose atsirado dar viena transporto priemonė.

 

Primenama, kad birželio pradžioje mokesčių administratoriaus laiškų sulaukė daugiau kaip tūkstantis odontologijos įmonių. Laiškuose nurodytas konkrečios įmonės vidutinis darbo užmokestis – jam esant mažesniam nei rinkos vidurkis, teikiamas siūlymas savarankiškai peržiūrėti savo duomenų teisingumą pateiktose deklaracijose bei, esant klaidų, jas ištaisyti. Minėtoje vidutinėje (iki 15 darbuotojų) odontologijos paslaugų bendrovėje vidutinis darbo užmokestis 2017 m. buvo iki 380 Eur, 2018 m. – iki 400 Eur, 2019 m. – iki 555 Eur.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: