TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2015 12 11, 15:00
Teismas: ant dviejų kėdžių sėdėjusi asociacijos pirmininkė atleista teisėtai

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Už tuos pačius pažeidimus iš pirmininkės ir strategijos vadovės pareigų vienoje asociacijoje atleista moteris bandė įrodyti, kad taip buvo nubausta dukart, tačiau nieko nepešė.

 

Aukščiausiasis Teismas išaiškino, kad tais atvejais, kai pareigybės dubliuojasi, yra teisėta atleisti iš abiejų pareigų.

 

Ieškovės manymu, asociacija pažeidė non bis in idem principą, kuriuo remiantis negalima du kartus bausti asmens už tą patį prasižengimą.

 

Įdomu tai, kad apeliacinės instancijos teismas buvo priėmęs ieškovei palankų sprendimą, jog ji padarė pažeidimus tik kaip asociacijos pirmininkė. Todėl pripažino ieškovės atleidimą iš strategijos vadovės pareigų neteisėtu bei priteisė iš asociacijos ieškovės naudai daugiau kaip 95 tūkst. litų dydžio pinigų sumą (vidutinis darbo užmokestis už priverstinės pravaikštos laiką, kompensacija už nepanaudotas atostogas, ir kita).

reklama

 

Tačiau asociacija pateikė kasacinį skundą, kuriame vienas iš argumentų buvo toks, kad ieškovės kaip asociacijos pirmininkės ir kaip strategijos vadovės funkcijos dubliavosi, todėl skiriant drausminę nuobaudą bei kreipiantis į teismą dėl žalos atlyginimo nėra galimybės atriboti ieškovės kaip vadovės ir kaip darbuotojos funkcijų.

 

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) 2015 m. lapkričio 23 d. šios civilinės bylos nutartyje konstatavo, kad tam tikros asociacijos pirmininko pareigos iš dalies sutampa su strategijos vadovo pareigomis. Pavyzdžiui, strategijos vadovo funkcija sudaryti sutartis strategijos įgyvendinimo apimtimi sutampa su asociacijos pirmininko kompetencija.

 

LAT nutartyje nurodė, kad nors veiksmus atliko vienas ir tas pats fizinis asmuo, jis veikė dviejų pareigybių vardu, todėl ir atsakomybė gali būti taikoma už abiejų pareigų tinkamą vykdymą.

Po šios nutarties bus aiškiau, kaip spręsti dualistines situacijas, kai tas pats asmuo yra ir juridinio asmens vadovas, ir darbuotojas, sako byloje asociacijai atstovavusi advokatų kontoros „Žlioba&Žlioba“ advokatė Julija Viktorija Flis.

 

„Manau, kad šie Lietuvos Aukščiausiojo Teismo išaiškinimai bus naudingi ne tik darbo teisės specialistams, bet ir juridinių asmenų vadovams, akcininkams“, - sakė J. V. Flis.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama