VersloSavaite.lt   
2011 05 19, 18:39
Teisinė konsultacija. Kaip pratęsti paskolos sutartį buvusiam akcininkui?

Image
Agnė Razgūnienė
v„Jeigu akcininkas perleido savo akcijas kitam fiziniam asmeniui ir šiuo metu jis nebe akcininkas, o tik įmonės vadovas. Įmonė jam skolinga, bet neturi galimybės grąžinti jam skolą, kaip buvusiam akcininkui. Kaip daromas paskolos sutarties pratęsimas, kas gali pasirašyti pratęsimą“, klausia VersloSavaite.lt skaitytojas. Konsultuoja teisės įmonės UAB „Verslo gurmanai“ direktorė Agnė Razgūnienė.

 

Atsakymas. Sutartį gali pasirašyti tik sutarties šalys arba jų atstovai. LR CK 2.135 straipsnio (Interesų konfliktas) 2 dalis nustato „Asmuo tuo pat metu negali būti abiejų sandorio šalių atstovu. Tačiau ši nuostata netaikoma vykdant prievoles, taip pat kai abi sandorio šalys aiškiai išreiškia savo valią, kad atstovas veiktų dėl jų abiejų interesų.“.

reklama

 

Šiuo atveju yra taip, kad Jūs turėtumėte pasirašyti sutartį su savimi (Juridinio asmens atstovu). Kadangi čia gali būti interesų konfliktas siūlytumėme kaip įmonės vadovas, kad įgaliotumėte kitą asmenį pasirašyti sutartį įmonės vardu.

 

Aukščiau pateiktoje informacijoje yra pateikti UAB „Verslo gurmanai“ teisininkų komentarai, pagrįsti teisės aktų ir teismų praktiko analize. Šis straipsnis negali būti laikomas oficialia teisine išvada. Dėl teisinės konsultacijos konkrečiu atveju prašome kreiptis į UAB „Verslo gurmanai“ teisininkus.

 

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: