VersloSavaite.lt   
2016 02 10, 11:57
Taromatais jau surinkta per 300 tūkst. pakuočių

Image
Buteliai
Lietuvos gyventojai aktyviai naudojasi galimybe grąžinti pakuotes moderniai – per pirmąją savaitę, kai pradėjo veikti taromatai, jau grąžinta daugiau nei 300 tūkst. pakuočių.

 

Kol kas absoliuti dauguma grąžintų pakuočių – stikliniai alaus ir giros buteliai, dalyvaujantys daugkartinių pakuočių užstato sistemoje. Neabejojama, kad kai prekybos lentynose padaugės vienkartinių gėrimų pakuočių su užstato ženklu, kiekvieną savaitę taromatais bus surenkama dar daugiau taros.

reklama

 

„Jau pirmąją taromatų veikimo dieną buvo grąžinta apie 5000 butelių, vėliau šis skaičius tik augo.  Daugiausiai taros gyventojai į taromatus pridavė savaitgalį – buvo surinkta daugiau nei 180 tūkst. pakuočių. Pastebime, kad gyventojai jau pradeda grąžinti ir naujosios užstato sistemos ženklu pažymėtas pakuotes. Visgi didesnio jų kiekio tikimės vasario pabaigoje, kadangi vasario 1 d. gėrimų gamintojai ir importuotojai tik pradėjo tiekti užstato ženklu pažymėtas pakuotes parduotuvėms“, – sakė Gintaras Varnas, VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ vadovas.

 

Nedideli gedimai

 

Praėjusią savaitę kai kurių taromatų darbą laikinai sutrukdė techninės kliūtys, daugiausia – dėl programinės įrangos gedimų. Visi jie šiuo metu pašalinti.

 

„Gedimai nebuvo dideli, tačiau jų buvo galima tikėtis, kadangi diegiamas toks platus taromatų tinklas, o testavimo laikas yra palyginti trumpas. Technines kliūtis identifikavome operatyviai, ir beveik visos jos buvo pašalintos jau vasario 2 d. vakare. Šiuo metu sistema veikia taip, kaip ir turėtų. Visgi norėčiau dar kartą pabrėžti, kad taromatai priima tik specialiai paženklintą tarą. Todėl jeigu taromatas pakuotės nepriima, tai greičiausiai yra ne sistemos klaida“, – sakė E. Nõgene, taromatus Lietuvoje diegiančios ir prižiūrinčios bendrovės „Tomra Group“ atstovas.

 

Kaip jau buvo skelbta, grąžinama tara turi būti tuščia, išlaikiusi pradinę formą, o etiketė – nepažeista, su aiškiai matomu brūkšniniu kodu. Grąžinti galima tik užstato ženklais pažymėtas pakuotes, už kurias parduotuvėje buvo paimtas užstatas.

 

Šiuo metu Lietuvos parduotuvėse ir toliau diegiami taromatai, jų įrengta jau daugiau nei 500. Visą taromatų tinklą – apie tūkstantį vienetų – planuojama įrengti iki balandžio pabaigos. VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ taromatais planuoja surinkti absoliučią daugumą – apie 85 proc. – užstato sistemoje dalyvaujančių pakuočių.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: