reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2017 07 10, 12:19
„Swedbank“ kartu su SEB skolina 130 mln. eurų įmonei „Scandagra Group“

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Viena didžiausių žemės ūkio įmonių Baltijos šalyse „Scandagra Group“ (valdanti „Scandagra“ įmones Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje) pasirašė sutartį su dviem bankais – SEB banku ir „Swedbank“ – dėl 130 mln. eurų paskolos.

 

Sindikuotos paskolos dalį – 48,5 mln. eurų – finansuos SEB bankas, 46,5 mln. eurų suteiks „Swedbank“. „Swedbank“ yra sindikato agentas. Be to, „Swedbank“ skolina dar 35 mln. eurų „Scandagra Group“.

reklama

 

Skolintos lėšos bus skirtos investicijoms ir operacijų Baltijos šalyse apyvartinėms lėšoms finansuoti. „Scandagra Group“ apyvarta 2016 m. siekė 289 mln. eurų.

 

„Žemės ūkio sektoriuje toliau vykstant konsolidacijai — ūkiams investuojant į žemės pirkimą ir infrastruktūrą, prekybos įmonės investuoja dideles sumas į ūkių apyvartinio kapitalo finansavimą. Tam reikia didelių nuosavo ir skolinto kapitalo išteklių. Įmonė priėmė strateginį sprendimą perskirstyti turimą paskolų portfelį, sukoncentruoti Baltijos šalyse vykdomos veiklos finansavimą Lietuvoje ir pasirinkti sindikuotą dviejų bankų paskolą.

 

Toks sprendimas buvo priimtas norint prailginti vidutinę paskolų trukmę, diversifikuoti paskolų portfelį ir taip užtikrinti veiklos finansavimą „Scandagra Group“ patvirtintos strategijos įgyvendinimo laikotarpiu“, – teigia „Scandagra Group“ finansų direktorius Vytenis Šuklys.

 

„Su „Scandagra Group“ dirbame daugiau negu penkerius metus. Per šį laikotarpį įmonė pasiekė įspūdingų rezultatų pardavimo mastą padidinusi daugiau kaip 50 procentų. Džiaugiamės galėdami padėti verslui augti. Jau ne vienerius metus Lietuvoje ir visose Baltijos šalyse grūdų užauginama vis daugiau, kadangi gerėja derlingumas ir didėja pasėlių plotai. Grūdai yra vienas iš pagrindinių Lietuvos eksporto variklių.

 

Mes, kaip bankas, turime ilgametę patirtį ir dirbame su daugeliu didžiausių grūdus superkančių ir eksportuojančių įmonių bei žemės ūkio bendrovių. Tikime, kad žemės ūkis ir jo produkcijos prekyba yra perspektyvūs ūkio sektoriai, todėl ir toliau nuolat stengsimės plėsti šias ūkio šakas“, – sako „Swedbank“ Verslo klientų tarnybos vadovas Antanas Sagatauskas.

 

„SEB bankas jau daugiau negu 20 metų finansuoja grūdų prekybos įmones ir šiame sektoriuje yra sukaupęs didelę patirtį, turi vertingų įžvalgų. Per paskutinius penkerius metus grūdų ir rapsų auginimo mastas ūgtelėjo beveik trečdaliu, o eksportas Lietuvoje padidėjo kone perpus. Tai rodo, kad šis verslo sektorius efektyviai išnaudoja apyvartinėms lėšoms skirtą finansavimą ir tvariai investuoja į veiklos plėtrą. Tikime, kad jau ne vienus metus sparčiai auganti įmonių grupė „Scandagra Group“ tampa svarbiu mūsų verslo partneriu, kuris ir toliau sėkmingai konkuruos šalies ir eksporto rinkose“, – sako SEB banko valdybos narys, Verslo bankininkystės tarnybos vadovas Vilius Juzikis.

 

Grūdai ir rapsai yra viena svarbiausių Lietuvos eksporto prekių, sudarančių apie 5 proc. viso lietuviškos kilmės prekių eksporto. Per pastaruosius penkerius metus Lietuva kartu su Latvija tapo viena iš penkių didžiausių kviečių eksportuotojų Europos Sąjungoje. Gerų eksporto rezultatų tikimasi ir šiemet — derlingumo prognozės Lietuvoje leidžia tikėtis dar didesnio negu praėjusiais metais grūdų derliaus.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

D1 docinta

apklausa

Ar dovanojate šventines dovanas savo partneriams, klientams?
 

reklama

reklama

reklama