VersloSavaite.lt   
2018 10 15, 11:07
„Swedbank“: Automobiliui ir namų remontui skolinasi daugiau

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Šiais metais šalies gyventojai aktyviau skolinasi stambesniems pirkiniams ir rečiau kreipiasi dėl vartojimo paskolų smulkesnėms reikmėms, rodo „Swedbank“ duomenys.

 

Bankas per pirmąjį 2018 m. pusmetį, palyginus su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, išdavė 13 proc. daugiau paskolų automobiliui įsigyti ir 17 proc. daugiau paskolų namams remontuoti ar įsirengti. Bendra banko per pirmąjį metų pusmetį suteiktų vartojimo paskolų suma sudarė 50,5 mln. eurų ir, palyginus su analogišku praėjusių metų laikotarpiu, praktiškai nesikeitė.

 

„Šių metų pirmojoje pusėje šalies gyventojai ir toliau aktyviai skolinosi automobilio įsigijimui ir būsto remontui, tuo metu kitoms vartojimo reikmėms suteikta penktadaliu mažiau paskolų, negu praėjusiais metais.

reklama

 

Gyventojų poreikį skolintis smulkioms reikmėms mažino tai, kad sparčiau augant pajamoms vis daugiau žmonių mažesnės vertės pirkinius renkasi įsigyti iš savo santaupų ar einamųjų lėšų“, – sako „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius Tomas Pulikas.

 

Remiantis „Swedbank“ duomenimis, vidutinės paskolos automobiliui suma ūgtelėjo 200 eurų, o paskola namų remontui − 300 eurų. Šių metų antrojo ketvirčio pabaigos duomenimis, šių paskolų sumos siekė atitinkamai 5,7 tūkst. ir 10,2 tūkst. eurų. Smulkesniems poreikiams gyventojai vidutiniškai skolinosi apie 2,1 tūkst. eurų sumą. Ši suma per pirmąjį metų pusmetį, palyginti su ankstesniais metais, nesikeitė.

 

Pasak T. Puliko, vidutinis terminas, kuriam šiuo metu skolinosi šalies gyventojai, priklauso nuo vartojimo paskolos tipo ir gali siekti nuo 3,5 iki maždaug 8 metų.

 

„Absoliuti dauguma gyventojų, kurie į banką kreipėsi dėl vartojimo paskolų, tą darė naudodamiesi elektroniniais kanalais. Naudojantis interneto banku ir išmaniąja banko programėle mobiliajame telefone buvo pateikta daugiau nei 95 proc. vartojamojo finansavimo paraiškų. Didžioji dalis visų paraiškų – daugiau kaip 90 proc. – pasirašomos taip pat elektroniniu būdu“, − gyventojų elgseną komentuoja „Swedbank“ Vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius.

 

Kaip parodė „Swedbank“ užsakymu šįmet atlikta vartojimo paskolas turinčių šalies gyventojų apklausa, dažniausiai gyventojai skolinasi didesniems pirkiniams, pavyzdžiui, automobiliui (50 proc. atvejų) ir netikėtoms išlaidoms (37 proc. atvejų). Beveik kas trečias (29 proc.) šalies gyventojas vartojimo paskolą pasitelkia planuodamas namų remontą, o kas ketvirtas (23 proc.) ją naudoja sveikatos išlaidoms padengti. 17 proc. vartojimo paskolų gavėjų gautus pinigus panaudoja savo ar savo vaikų mokymuisi finansuoti.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama