reklama

reklama

Kęstutis Celiešius, „Danske Bank“ Finansų maklerio skyriaus vadovas   
2016 05 02, 16:50
Svarbios ekonominės naujienos – nuo JAV iki Kinijos

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Šią savaitę finansų rinkų dalyviai atidžiai seks įvykius JAV, kur laukiama naujausių duomenų iš darbo rinkos. Taip pat jie nagrinės euro zonoje ir Kinijoje skelbiamus reikšmingus rodiklius.

 

Naujienos iš JAV darbo rinkos

reklama

 

Šią savaitę JAV bus skelbiami net keli svarbūs darbo rinkos rodikliai. „Danske Bank“ prognozuoja, kad balandį šioje šalyje buvo sukurta 210 tūkst. naujų darbo vietų. Galima palyginti: kovo mėn. šis skaičius siekė 195 tūkst. Tačiau dėl augančios darbo jėgos pasiūlos nedarbo lygis turėtų nesikeisti ir išlikti ties 5 proc. riba.

 

Palyginti su kovo mėn., atlyginimai JAV balandį galėjo augti 0,25 proc., o metinė atlyginimų infliacija siekti 2,3 proc. Gerėjančia situacija darbo rinkoje buvo pasidžiaugta ir praėjusios savaitės Federalinės rezervų sistemos (FED) pranešime.

 

Kalbant apie kitus svarbius rodiklius, trečiadienį bus paskelbti kovo mėn. JAV gamyklų užsakymai, kur laukiama apie 0,6 proc. mėnesinio augimo. Palyginimui: vasario mėn. buvo fiksuotas 1,7 proc. susitraukimas. Taip pat laukiama naujausio ilgalaikio vartojimo prekių užsakymo įverčio. Tikimasi, kad jis augo tiek pat, kiek ir vasario mėn., – 0,8 proc.

 

Mažmeninės prekybos smukimas euro zonoje

 

Euro zonoje pirmadienį buvo paskelbtas balandžio mėn. gamybos pasitikėjimo indeksas. Jis siekė 51,7 ir buvo šiek tiek geresnis negu kovo mėn., kai buvo užfiksuotas 51,5 įvertis.

 

Trečiadienį bus paskelbtas vieningos valiutos zonos balandžio mėn. paslaugų pasitikėjimo indeksas. Laukiama, kad jis išliks nepakitęs ir sieks 53,2. Taip pat paaiškės kovo mėn. mažmeninės prekybos statistika. „Danske Bank“ laukia, kad mėnesinis kritimas pirmą pavasario mėnesį galėjo siekti 0,4 proc. Tačiau, nepaisant silpno vartojimo pirmaisiais metų mėnesiais, „Danske Bank“ laukia, kad būtent mažmeninės prekybos augimas bus euro zonos ekonomikos varomoji jėga šiais metais.

 

Kinijos ekonomika – vis aktyvesnė

 

Antradienį Kinijoje bus paskelbtas „Caixin“ agentūros skaičiuojamas balandžio mėn. ekonomikos pasitikėjimo indeksas. Pastaruoju metu rinkose jaučiamas Kinijos ekonomikos suaktyvėjimas: atsigauna statybų sektorius, investicijų srautas. Taip pat – jaučiamas šalies eksporto augimas.

 

Kovo mėn. Kinijos ekonomikos pasitikėjimo indeksai pastebimai augo, todėl balandį jie galėjo išlikti tokiame pat lygyje. „Danske Bank“ laukia tokio pat gamybos pasitikėjimo indekso įverčio kaip ir kovo mėn. – 49,7.

 

Bendrovės skelbs finansinius rezultatus

 

Šią savaitę 2016 m. I ketv. finansinius rezultatus skelbs „BNP Paribas“, HSBC, „UBS Group“, „Societe Generale“, „Anheuser-Bush InBev“, „Kraft Heiz“, „Moeller-Maersk“, „Alibaba“, „Deutsche Telekom“, „Siemens“, BMW, „Tesla Motors“, „Continental“, „Pfizer“, „Merck & CO“, „Time Warner“, RDS, „Repsol“ ir kitos įmonės.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama