reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2014 02 20, 18:07
Su Druskininkų meru siejama prabangi sodyba užtvėrė praėjimą prie upės

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Aplinkosaugininkams apskųsta su Druskininkų meru R.Malinausku siejama sodyba etnografiniame Latežerio kaime: prabangus namas išaugęs tiesiai ant Ratnyčios upės kranto, o tvora užtvėrusi praėjimą prie upės.

 

reklama

Druskininkų savivaldybės tarybos nariai Donatas Mizaras, Juozas Šarkus, Karolis Kaklys ir Juozas Kudarauskas, remdamiesi žiniasklaidoje paviešintais faktais, šią savaitę kreipėsi į LR Aplinkos apsaugos ministrą Valentiną Mazuronį, reikalaudami išsiaiškinti, kaip su Druskininkų savivaldybės meru Ričardu Malinausku siejamos sodybos namas etnografiniame Latežerio kaime, Druskininkų savivaldybėje, atsidūrė tiesiai ant Ratnyčios upės kranto, o sodybos tvora, pastatyta iki pat vandens, užtvėrė priėjimą prie upės.

 

Druskininkų politikai apie Ratnyčios upės vandens skalaujamą prabangią sodybą informavo ir Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininką Vitalijų Gailių.

 

Druskininkų politikai rašte Aplinkos apsaugos ministrui V.Mazuroniui prašo inicijuoti tyrimą dėl šalies žiniasklaidoje išplatintos informacijos, susijusios su Druskininkų savivaldybėje, etnografiniame Latežerio kaime, ant Ratnyčios upės kranto, pastatytu namu ir tvoromis, pažeidžiant 5 metrų vandens apsaugos juostos reikalavimą.

 

Druskininkų savaitraštyje „Druskininkų naujienos“ bei internetiniame naujienų portale www.delfi.lt neseniai paskelbtame straipsnyje „Tvora tvirtesnė už ministro kėdę“ rašoma apie galimai pažeidžiant įstatymus iškilusį įspūdingo dydžio statinį Druskininkų savivaldybės Latežerio kaime, tiesiai ant Ratnyčios upės kranto. Publikacijoje minima, jog prabangaus namo Latežerio kaime „tvora betoniniu pamatu baigiasi tikrai ne už 5 metrų nuo vandens, o ir pats didysis Upės gatvės namas, kam jis bepriklausytų, stovi tiesiai prie upės, be jokios apsaugos zonos. Pabandykite patys gauti leidimus taip arti prie vandens bent šuns būdą pastatyti, ir maža nepasirodys“.

 

„Latežerio kaimas yra nekilnojamojo kultūros paveldo objektas, registruotas LR Nekilnojamųjų kultūros vertybių registre. Tai – aštuoniolikos sodybų gatvinis kaimas. Kaip matyti iš ortofoto medžiagos, kurioje pažymėtos sklypų ribos, su R.Malinausku siejamos sodybos sklypas suformuotas nepažeidžiant galiojančių normų, t.y. paliekant 5 metrų vandens apsaugos juostą, tačiau pastatas atsidūrė už sklypo ribų, vandens apsaugos juostoje. Tvoros su betono pamatais įrengtos iki pat vandens, - teigia Druskininkų politikai.

 

– Šis ir kiti Latežerio kaimo naujų statybų pavyzdžiai kelia didelį susirūpinimą. Jie rodo, kad įtakingi asmenys ne tik nepaiso įstatymo reikalavimų, bet, piktnaudžiaudami savo galia, neįgaliomis paverčia atsakingas valstybės institucijas – Kultūros paveldo departamentą, Aplinkosaugos departamentą, Statybos inspekciją. Jų vadovai galimai tampa priklausomi ir nematantys pažeidimų“. 

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama