Marius Janavičius   
2008 02 25, 00:00
Interneto domenų adresai: ir padeda, ir klaidina

Vs nuotr.Interneto platybėse gausu įvairių pavadinimų domenų. Lietuviški adresai sukurti įprastų, patogių kasdienėje kalboje vartojamų žodžių pagrindu gana dažnai yra nenaudojami ar naudojami ne pagal paskirtį.

Kita vertus, interneto svetainės ir jų adresai daugeliui įmonių yra svarbūs formuojant firmos įvaizdį. Taigi natūralu, kad atsiranda žmonių registruojančių įvairius internetinius adresus ir siekiančių iš to uždirbti.

Kinas internete

Nemaža internetinių svetainių dalis yra pavadintos turinio neatitinkančiais vardais. Romantikas į paieškos langą įvedęs žodį „myliu“ bus nustebintas kai jam pateiks šunų veisyklos interneto svetainę. Tuo tarpu keliautojas norėdamas internete daugiau sužinoti apie Italijos sostinę Romą, gali patekti į svetainę, supažindinančia su romų bendruomene Lietuvoje.

Linksmai nuteikia interneto svetainė Kinas.lt. Prieš atidarydamas ją, tikiesi rasti informacijos apie filmus ar kino teatrų repertuarus, tačiau pamatai tik „išretėjusia“ šypsena besišypsančio Kinijos piliečio veidą.

Tačiau yra vardų, kurie atitinka puslapio koncepciją. Įmonės norėdamos pritraukti klientų, dažnai savo internetinį adresą susieja su specifiniu žodžiu apibūdinančiu firmos parduodama produkciją, ar teikiamas paslaugas. Pavyzdžiui, interneto vartotojas įvedęs adresą Dovanos.lt automatiškai bus nukreiptas į suvenyrus pardavinėjančios įmonės svetainę.

Vardinė svetainė – įvaizdžio dalis

Adresų perpardavinėtojai tikrai nestokoja išradingumo registruodami internetinius puslapius. Užregistruojami ir pardavinėjami netgi tokie internetiniai puslapiai kaip rusija.lt ar britanija.lt. Tai daroma tikintis ambasadų dėmesio.

Pasitelkiami netgi žmonių vardai. Tad jei koks pilietis nori sukurti puslapį su savo vardu, turėtų paskubėti tai padaryti nes adresas gali būti jau užimtas.

Registruoti interneto svetainę Lietuvoje savo vardu ir pavarde dar nėra taip populiaru kaip užsienyje, tačiau galimybė fiziniams asmenims Lietuvoje registruotis vardas.lt adresą internete atsirado 2000 m. birželį.

Jungtinėse Amerikos Valstijose yra gausu bendrovių besiverčiančių vardiniais interneto adresais. „Netidentity“ kompanija teigia užregistravusi 15 tūkstančių populiariausių pasaulyje vardų bei pavardžių su .com, .net, .org galūnėmis. Dažniausiai vardiniai adresai kuriami ir perkami norint sukurti profesinį įvaizdį.

ES vardo sritis – globaliai mąstančioms įmonėms

Sparčiai populiarėja adresai besibaigiantys galūne .eu. Iki šiol Lietuvoje populiari galūnė .lt buvo vartojama tokių subjektų kurių veikla apsiriboja šalies teritorijoje. Galūnės .com, .org ar .net vartojamos globaliai, ir yra vartojamos tarptautinių organizacijų, ar kompanijų. Europos Sąjungos vardo srities .eu registracija buvo pradėta 2006 balandį.

Per tą laiką įregistruota apie 2,7 mln. vardų, iš kurių daugiau nei 5 tūkst. registruota iš Lietuvos. .eu yra patogi tuo, kad įmonei įsteigusiai atstovybę kitoje Europos šalyje nereikės registruoti adreso su tos šalies simbolinėm raidėm.

Į viršų

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama