Vismantas Žuklevičius   
2008 12 22, 00:00
Verslo atstovai: „Vyriausybė panardins šalį į chaosą“

V.Žuklevičiaus nuotr.

Verslininkai teigia, kad įmonės nespės per trumpą laikotarpį iki sausio 1 d. prisitaikyti prie naujos mokesčių sistemos, be to, šiuo sunkmečiu tai pareikalaus papildomų lėšų.

Grįžtame į Rytų Europą?

Trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje verslo organizacijų atstovai piktinosi Vyriausybės skubėjimu ir perspėjo, kad sunkumų kamuojamam verslui tai gali būti našta, nuo kurios daug kas gali ir nebeatsitiesti.

Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidentė Rūta Vainienė pabrėžė, kad keičiama net 220 įstatymų straipsnių.

„Pereinamajam laikotarpiui reikėtų skirti bent šešis mėnesius. Dabar mes grįžtame į Rytų Europą, kur dažnai priimami tokie neprognozuojami ir staigūs įstatymų pakeitimai“, – sakė LLRI prezidentė.

Pasak jos, Vyriausybė neįsigilino, kokius sunkumus dėl tokių staigių pakeitimų patirs verslas, truko dialogo su verslo pasaulio atstovais. Papildomų sunkumų sukels ir tai, kad laikotarpis iki pakeitimų įsigaliojimo ne tik trumpas, bet ir šventinis.

Reikės papildomų lėšų 

Investuotojų forumo vykdomoji direktorė Rūta Skyrienė ironizavo, kad Vyriausybė verslui įteikė „malonią“ Kalėdinę dovanėlę“.

Pramonininkų konfederacijos atstovas Sigitas Besagirskas akcentavo, kad gamintojai šiuo metu ir taip išgyvena pardavimų mažėjimo laikotarpį, didės mokesčiai, ir dar reikės skirti papildomų lėšų naujoms buhalterinės apskaitos programoms įsigyti.

„Teko kalbėtis su kai kuriais verslininkais, jie žada šiuo laikotarpiu stabdyti gamybą, nes dirbti bus neįmanoma", – teigė S. Besagirskas.

Siūlo atidėti 

Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacijos prezidentė Danguolė Pranckėnienė patvirtino, kad per tokį trumpą laiką įdiegti naujų apskaitos programų neįmanoma, todėl teks skaičiuoti rankiniu būdu.

„Siūlome pirma, mokesčius reglamentuojančiuose įstatymuose daryti tik minimalius – tarifo bei lengvatų naikinimo - pakeitimus, bei lengvatas, kurie įsigaliotų nuo 2009 metų kovo 1 dienos. Tai leis mokesčių mokėtojams pasiruošti tiesioginės mokesčių naštos didėjimui.

Mokesčių bazės ir redakcinio pobūdžio pakeitimus išdiskutuoti ir tik po to priimti įprasta tvarka, taikant Mokesčių administravimo įstatyme numatytą 6 mėn. terminą. Tai padėtų išvengti klaidų teisės aktuose bei jų taikyme“, - pasiūlymus dėsto R. Vainienė.

V.Žuklevičiaus nuotr.
Konferencijos dalyviai (iš kairės): Sigitas Besagirskas, Rūta Vainienė, Danguolė Pranckėnienė, Rūta Skyrienė

V.Žuklevičiaus nuotr. 

Į viršų

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama