reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2012 09 24, 15:06
Šalyje ir užsienyje keliavo daugiau

Image
T. Padgursko nuotr.
2012 m. antrąjį ketvirtį, palyginti su tuo pačiu 2011 m. ketvirčiu, vietinio turizmo kelionių su viena ir daugiau nakvynių skaičius padidėjo 3,4 proc., praneša statistikai.

 

2012 m. antrąjį ketvirtį šalies gyventojo kelionė Lietuvoje vidutiniškai truko 2,32 nakvynės (2011 m. II ketv. – 2,33 nakvynės), vienos kelionės metu jis išleido vidutiniškai 141 litą (pernai – 137 Lt).

reklama

 

Mažiausiai pinigų vietiniai turistai išleido vykdami lankyti draugų ir giminių (92 Lt) bei į sodą ar sodybą (82 Lt), o daugiausia – vykdami apsipirkti (291 Lt) ir sveikatinimo tikslais (222 Lt). Moterų kelionės sudarė 52 procentus visų kelionių, o vyrų – 48 procentus.

 

Daugiausia (42 proc.) vietinių turistų kaip pagrindinį kelionės tikslą nurodė draugų ir giminių lankymą, mažiausiai (po 2 proc.) – sveikatinimą ir apsipirkimą. Laisvalaikį, poilsį ir atostogas, kaip pagrindinį kelionės tikslą, nurodė 27 procentai, verslo reikalus – 13, sodo ar sodybos lankymą – 10, kitus tikslus – 4 procentai vietinių turistų.

 

Kelionės metu 45 procentai vietinių turistų nakvojo pas gimines ir draugus, 24 procentai – viešbučiuose ar poilsio namuose, 18 procentų – kitur, 10 procentų – sodo nameliuose ar sodybose, 3 procentai – sanatorijose ir reabilitacijos centruose.

 

Populiariausia transporto priemonė buvo lengvasis automobilis – juo keliavo 87 procentai turistų. Autobusu keliavo 12, traukiniu – 1 procentas turistų.

 

Daugiausia vietinių turistų lankėsi Klaipėdos (21 proc.), Vilniaus (19 proc.), Alytaus (16 proc.), Kauno (15 proc.) apskrityse. Ne tokios populiarios buvo Utenos (8 proc.), Šiaulių ir Panevėžio (po 6 proc.), Marijampolės (4 proc.), Tauragės (3 proc.) ir Telšių (2 proc.) apskritys.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama