reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2016 09 20, 09:29
R.Budbergytė: geresniam PVM surinkimui būtini sisteminiai VMI sprendimai

Image
Sxc.hu nuotr.
Finansų ministrė Rasa Budbergytė vakar susitiko su Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovais ir aptarė pridėtinės vertės mokesčio (PVM) problematiką, biudžeto surinkimo tendencijas, VMI ir mokesčių mokėtojų pasirengimą Išmaniosios mokesčių administravimo sistemos (i.MAS) startui nuo spalio 1 dienos.

 

Susitikime finansų ministrė akcentavo, kad nepaisant sėkmingai renkamo biudžeto (šiuo metu surinkta 3,4 proc. pajamų daugiau nei buvo planuota), PVM įplaukų tendencijos Finansų ministerijos netenkina.

reklama

 

„Atsižvelgiant į pajamų surinkimo tendencijas, yra didelė rizika, kad šiemet, kaip ir pastaraisiais metais, PVM planas gali būti neįvykdytas, o PVM atotrūkio rodiklis Lietuvoje išlieka vienu didžiausių Europos Sąjungoje. Ir nors nuo 2012 m. stebima atotrūkio mažėjimo tendencija, o beveik 2 proc. sumažėjimas 2014 m. – ženkliai didesnis, nei vidutiniškai ES šalyse, – to nepakanka. Akivaizdu, kad norint iš esmės pagerinti PVM surinkimą Lietuvoje būtini sisteminiai VMI sprendimai“, – teigė finansų ministrė Rasa Budbergytė.

 

VMI viršininkas Dainoras Bradauskas tikisi, kad PVM atotrūkio duomenys už 2015 m., kuriuos pateiks Europos Komisija, bus geresni. Tam, prognozuojama, didžiausios įtakos turės nuo 2015 m. VMI vykdomas PVM sąskaitų faktūrų projektas ir nuo šių metų spalio 1-osios startuojančios i.SAF (Išmanioji sąskaitų faktūrų sistema) ir i.VAZ (Išmanioji važtaraščių sistema).

 

Tokius lūkesčius, anot VMI viršininko, pagrindžia nuo 2015 m. gegužės mėn. vykdomo pilotinio i.SAF (sąskaitų faktūrų) projekto rezultatai: nurodymus teikti PVM sąskaitų faktūrų duomenis gavusių įmonių  deklaruota PVM prievolė išaugo beveik 18 procentinių punktų arba 65,6 mln. eurų daugiau, nei visų PVM mokėtojų.

 

Šiuo metu VMI ypatingą dėmesį skiria mokesčių mokėtojus paruošti i.MAS startui: parengtos ir mokėtojams išsiųstos atmintinės, organizuojami auditoriniai ir nuotoliniai seminarai, nuolat atnaujinama ir pildoma konsultacinės medžiagos bazė, netrukus bus pateikta detali sistemų naudojimo instrukcija. 

 

VMI vadovai Finansų ministerijos atstovams taip pat pristatė ir kitas biudžeto surinkimo užtikrinimui planuojamas priemones: įmonių, sumokančių 90 proc. visų mokesčių, stebėsenos ir kontrolės veiksmų planą, siekiant išsiaiškinti sumažėjusių įmokų priežastis; įmonių grupių kontrolės mechanizmus, remiantis atlikta temine analize; didžiųjų mokesčių mokėtojų patikrinimų programą; sukčiavimo atvejų nustatymo ir tyrimų veiksmus. 

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama