VersloSavaite.lt   
2022 03 15, 15:38
Pirmasis pasivaikščiojimas su šuniuku - ką reikia žinoti?

Image
Foto
Nauji gyvūnų šeimininkai neretai labai giliai įklimpsta į maisto, žaislų, kitų smulkmenų pasirinkimo klausimus. Dažnai taip pamirštami ir kiti su gyvūnu ateinantys nauji ritualai. Kaip pavyzdžiui, pasivaikščiojimas su šunimi lauke. Kokio etiketo reikėtų laikytis ir ką pravartu žinoti?

 

Išsirinkite tinkamiausią funkcionalumo aspektu aksesuarą

 

Gana dažnas atvejis, kuomet žmonės, pirmą kartą priimantys į namus šuniuką, labiau koncentruojasi į tokias būtiniausias priemones kaip maistas. Tuomet svarstymas, ar antkaklis, ar petnešos gyvūnui tiks labiau būna nustumtas į šalį. Juk ir taip gausu naujovių. Iš tiesų, tai vienas svarbiausių aspektų, kurį reikia nuodugniai apgalvoti, norintiems apturėti malonius pasivaikščiojimus su savo augintiniu. Antkaklius dažniau renkasi tie šeimininkai, kurie išvesti šuniuką į lauką nori greitai ir patogiai - šį aksesuarą gana paprasta uždėti net ant neramių šunų. Aišku, šis pasirinkimas, derinamas su pavadėliu, taip pat aktualus tada, kai gyvūnas yra ramios prigimties, moka pakankamai dresūros komandų ir įdėmiai klauso savo šeimininko. Kitu atveju, petnešos šunims yra daug geresnis pasirinkimas. Tai ideali detalė tiems, kurie pasiima mažus šuniukus, dar tik moko juos gero etiketo. Be to, šis variantas nesukelia gyvūnui didelio diskomforto, nes tempimo krūvis nuo pavadėlio paskirstomas plačiai per didelę dalį kūno.

 

Pratinkite gyvūną prie tvarkos ir kontrolės

 

Nemaža dalis šeimininkų vis ieško atsakymų į klausimą, kodėl jų augintinis privalo būti pririštas prie pavadėlio. Taip jau yra - net jei Jūsų šuo yra labai šiltos prigimties, taisyklė šį vesti su pavadėliu egzistuoja ne veltui. Tai - paprastas gyvūnų mylėtojų etiketo aspektas. Šuo turi būti arti Jūsų, nekelti grėsmės aplinkiniams. Natūralu, kad jam reikia leisti susipažinti su aplinka - kitais šunimis, žmonėmis ir gamta. Tokiu atveju, būtina stebėti kitų reakcijas, ieškoti bendro nutarimo kaimynystėje ir tik tuomet leisti gyvūnui domėtis. Kitas svarbus pirkinys pasivaikščiojimui, neskaitant antkaklio ar petnešų, yra maišeliai išmatoms surinkti. Didelė dalis pavadėlių yra specialiai pritaikyti maišelių įdėjimui. Atminkite, kad šios taisyklės svarbu laikytis ne tik dėl sukurto reikalavimo, bet ir dėl bendros aplinkos tvarkos palaikymo.

 

Atsižvelkite į smulkmenas ir palepinkite augintinį

 

Nauji šeimininkai gana reguliariai pamiršta svarbias augintinių priežiūros smulkmenas. Visgi, svarbu paminėti tai, kad daugumos dalykų yra gana sunku išmokti, juos reikia pamatyti. Tokie aspektai taikomi ir pasivaikščiojimui su šuniuku. Stebėkite, kokius atstumus augintinis labiausiai mėgsta eiti, stenkitės norintį palepinti ilgesniu pasivaikščiojimu, jei vėliau neturėsite laiko augintiniui skirti daugiau dėmesio. Oro sąlygos - kitas svarbus dalykas. Dažnai žiemos metu šunims vaikščioti ilgus atstumus yra pavojinga, nes šąla letenėlės, taip pat kai kurie šunys ypač džiaugiasi papildoma apsauga, paremta rūbo formos. Po tokių nemalonių, bet būtinų išėjimų, rekomenduojama šuniuką palepinti skaniukais arba ilgesnėmis pramogomis su mylimais žaislais. Didelę dalį minėtų kasdienių pagalbinių priemonių šunų augintojai gali rasti tiek fizinėse, tiek elektroninėse parduotuvėse. Pavyzdžiui, tik “Alpha zoo” parduotuvėje galima rasti tokią galybę pasirinkimų, kurių kaina prieinama bene visiems gyvūnų mylėtojams.

 

Užs. nr. 20220315-02

 

Verslosavaite.lt