reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2012 03 02, 12:58
Paslaugų įmonių pajamos augo sparčiau nei personalas

Image
Sxc.hu nuotr.
2011 metai buvo sėkmingi daugumai paslaugų šakų – lyginant su 2010 metais pardavimai augo 26 iš 34 paslaugų šakų. Tuo tarpu, lyginant su 2008 metais, prieškrizinį lygį pasiekė tik 11 šakų. Dauguma  jų „verslas – verslui“ sektoriuje: transporto, IT ir konsultacinėse įmonėse.

 

Be to, darbuotojų skaičius tik kai kuriuose sektoriuose augo sparčiau nei pajamos. Tokias išvadas pateikia įmonių mokumą vertinanti UAB „Creditreform Lietuva“, išanalizavusi Statistikos departamento pateiktus duomenis.

reklama

 

UAB „Creditreform Lietuva“ direktoriaus pavaduotojo Romualdo Trumpos nuomone, Pernai metų pabaigoje dar neišsikvėpė ankstesnės teigiamos tendencijos ir atsirado naujų teigiamų ženklų. Ketvirtas ketvirtis buvo pirmas ketvirtis nuo krizės pradžios, kai asmeninio vartojimo segmento augimas buvo spartesnis nei verslas – verslui (B2B) segmente. Tačiau lyginant ilgesnį laikotarpį, stabilesnė padėtis pastarajame.“

 

Lyginant pardavimus per metus (2011 ir 2010 m.), jie  išaugo 26 iš 34 paslaugų šakų. Augimo lyderės: pramogų organizavimo veikla (+45%),  kita profesinė ir techninė  veikla (+36%), internetas ir kita informacinių paslaugų veikla (+36%), konsultacinės firmos ir holdingai (+29%). Pardavimai labiausiai susitraukė oro transporte (-19%), leidybinėje veikloje (-11%), telekomunikacijose (-4%).

 

Jei lyginsime su laikotarpiu iki krizės (2008 metais), iš 11 sektorių labiausiai pajamas išaugino: interneto ir kitų informacinių technologijų (+73%), kitos profesinės veiklos (+45%), sandėliavimo ir transporto ekspedicijavimo (+32%) įmonės. Iš 23 sektorių, kurie pagal pajamų augimą atsiliko nuo ikikrizinio, didžiausios autsaiderės buvo oro transporto (-49%), leidybos (-43%), nuomos (-42%), programų rengimo ir transliavimo (-39%) kompanijos.

 

Per metus darbuotojų skaičius išaugo 25 ūkio šakose iš 34. Daugumoje šakų pajamos didėjo sparčiau nei darbuotojų skaičius. Paslaugų įmonės apgalvotai valdė didžiausią sąnaudų straipsnį – darbo jėgos sąnaudas Tiesa, kai kurių šakų lūkesčiai visgi atrodo pernelyg optimistiniai. Pavyzdžiui, ekspedijavimo įmonėse metinės pajamos išaugo 13%, o darbuotojų skaičius (lyginant paskutinius metų ketvirčius) – 15%,  apskaitos įmonėse – atitinkamai 7 ir 12 %, o kirpyklose – 23% ir 53%.“

 

Lyginant su prieškriziniais 2008-aisiais, darbuotojų pagausino 20 šakų įmonės, o sumažino – 14. Daugiau kaip 30 proc. dirbančiųjų padaugėjo informacinių paslaugų, konsultacinėse, įdarbinimo, kompiuterių ir kitų namų reikmenų remonto įmonėse.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama