VersloSavaite.lt   
2017 05 31, 11:06
Paskolos verslui – mitai ir tikrovė

Image
D.Kanapecko nuotr.
Neretai tiek pradedantis verslas, tiek ir brandžios įmonės, galvodamos apie paskolas verslui, vadovaujasi šioje srityje vyraujančiais stereotipais ir sklandančiais mitais.

 

Smulkaus verslo partnerio „Credital verslui“ vadovas Linas Armalys išskiria 5 populiariausius mitus ir pateikia paaiškinimus, padėsiančius juos išsklaidyti.

 

1-asis mitas: Pradedant verslą reikia turėti didelį pradinį kapitalą

reklama

 

Tiesa: Dažnam verslui pradėti didelis kapitalas nėra būtinas. Svarbu gerai išmanyti sritį, kurioje ketinate vystyti verslą, tinkamai suplanuoti išlaidas, investuoti tik į tai, kas būtiniausia. Prieš pradedant verslą, patartina ištestuoti verslo idėją, įsitikinti, ar ji gyvybinga, ar prekė (paslauga) bus paklausi, ir tuomet paruošti išsamų verslo planą.

 

Tai leis tiksliau įvertinti, ar idėja yra verta investicijos ir koks tikslus jos dydis yra būtinas. L. Armalio teigimu, jei visgi paaiškės, kad tai idėja, kuriai reikia reikšmingos investicijos, kartu su gerai paruoštu verslo planu svarbu turėti ir įtikinamus paklausos įrodymus – tiek sau, tiek potencialiems verslo partneriams ir kredituotojams. Tokie įrodymai leis pritraukti reikiamas lėšas gerokai lengviau.

 

2-asis mitas: Jaunam verslui geriau ne skolintis, o augti iš savo veiklos pelno

 

Tiesa: Augti iš savo pelno yra saugus būdas, tačiau labai lėtas. Dažnai verslai veikia aršioje konkurencinėje aplinkoje, kur svarbu greitai ir efektyviai išnaudoti augimo galimybes. Be papildomo finansavimo tai padaryti būna labai sunku. Tačiau skolintis, kaip pabrėžia bendrovės vadovas, reikia apgalvotai.

 

Pirma, nesiskolinkite kitoms esamoms skoloms dengti, jei tai neleidžia sutaupyti, nes taip tik didinsite savo įsipareigojimus. Antra, paskola įmonei turi padėti uždirbti daugiau nei pati paskola kainuoja.

 

Skaičiuodami paskolos verslui atsipirkimą nepamirškite, kad paskolos kaina dažnu atveju yra metinis dydis, o jūsų veiklos pelningumas paprastai yra skaičiuojamas trumpesniam terminui, pavyzdžiui, per kiek laiko jums užtrunka parduoti savo prekes ar paslaugas. Todėl gali būti, kad pasiskolintas lėšas per metus jums pavyks „įdarbinti“ kelis ar net keliolika kartų.

 

3-asis mitas: Visų kredituojančių įmonių sutarčių sąlygos yra vienodos, todėl skolinantis į jas neverta pernelyg gilintis.

 

Tiesa: Skirtingų kredituotojų sutarčių sąlygos gali stipriai skirtis. Ir tai gali turėti reikšmingos įtakos galutinei paskolos kainai, ypač, jei jūsų įmonė susidurs su sunkumais. Todėl prieš imant paskolą labai svarbu išsiaiškinti jos išmokėjimo sąlygas, kai įmonė susiduria su laikinais finansiniais sunkumais: ar galima atidėti paskolos grąžinimą, ar tokiais atvejais numatytos baudos ir paskolos pabrangimas.

 

Taip pat išsiaiškinkite, ar sutartyje yra numatyta išankstinio paskolos grąžinimo galimybė, ar toks grąžinimas yra nemokamas, kokios taikomos paskolos išmokėjimo sąlygos, jei negatyvaus scenarijaus atveju paskola pereina laiduotojui. „Tai dalykai, į kuriuos verslininkai, tikėdamiesi geriausio, dažnai nekreipia dėmesio. Tačiau, be jokios abejonės, rekomenduoju pasirinkti tokį kredituotoją, kuris elgsis partneriškai ne tik, kai verslui seksis, bet ir užklupus laikiniems sunkumams“, – teigia L. Armalys.

 

4-asis mitas: Skolintis internetu smulkiam verslui yra nepatogu, nesaugu ir nepatikima

 

Tiesa: Paskolos sutartis pasirašoma elektroniniu būdu, mobiliu elektroniniu parašu. Taip sutaupoma laiko, nes nereikia specialiai niekur vykti. Tokio pasirašymo būdo saugumą ir konfidencialumą užtikrina valstybės įmonės Registrų centro infrastruktūra.

 

Priešingai nei bankų kodų kortelių, elektroninio parašo duomenų negalima lengvai pavogti ar kaip kitaip imituoti tikrąjį klientą. Visgi, rekomenduojame būti budriems ir atsakingai elgtis su asmeniniais duomenimis, nes už savo pinigų saugumą esate atsakingas ne kas kitas, o tik jūs pats.

 

5-asis mitas: Vystant smulkųjį verslą regione nėra galimybių gauti finansavimą   

 

Tiesa: „Visais atvejais vertinami tie patys kriterijai: verslo tvarumas, įmonės ir verslininko reputacija bei kredito istorija, finansiniai duomenys ir kiti faktoriai, tarp kurių verslo vystymo vietos nėra. Juk akivaizdu, kad prastai dirbanti įmonė gali būti įsikūrusi ir sostinėje, o klestinti – regione“, – sako „Credital verslui“ vadovas L. Armalys.

 

Paskolą galima gauti nuotoliniu būdu internetu, tad vieta neapriboja galimybių. Finansuojamas ir jaunas, ir brandus verslas, nepriklausomai nuo jo vystymo vietos.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: