VersloSavaite.lt   
2009 06 19, 16:12
Kauno valdžia kaltinimus dėl naujo stadiono statybos pavadino nepagrįstais

Image
Andrius Kupčinskas, J. Petronio nuotr.
Kauno miesto savivaldybė visada palaiko siekius populiarinti sportą Kaune, todėl kaltinimai neva Kaunas pramiegojo verslininkų siūlomus milijonus dėl naujo stadiono statybos yra nepagrįsti, skelbia Kauno miesto savivaldybė.

 

„Savivaldybė futbolo stadiono statybomis besidomintiems vokiečių verslininkams siūlė vietas naujam stadionui: Karinių oro pajėgų teritoriją Aleksote ir buvusį „Gintaro“ stadioną Taikos prospekte. Dideles viltis siejame su Karinių oro pajėgų teritorija, kur parengus detaliuosius planus, ten galėtų atsirasti stadionas“, – apie susidariusią padėtį kalba Administracijos direktorius Vygantas Gudėnas.

reklama

 

Kauno miesto savivaldybės nuomone, buvusios kadencijos išdalino didžiules miesto, tame tarpe ir stadionų, teritorijas, vietoje sporto aikštynų atsirado komerciniai pastatai, o viešieji interesai buvo visiškai paminti. Todėl šiandien ir yra susidariusi tokia situacija, kad mieste nebėra laisvų teritorijų.

 

„Strategiškai svarbu išlaikyti visus esančius stadionus, kad jie būtų naudingi visuomenei. Norėtųsi paraginti verslininkus, kad jie patys būdami kauniečiais, patriotais atsisakytų žemės sklypų ar piliečiai atsiimtų ieškinius iš teismų ir stadionais galėtų džiaugtis sporto mėgėjai“, – sako Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.

 

„Žalgirio“ stadiono istorija

 

Per privatizacijos vajų kauniečiai neteko legendinio sporto aikštyno – „Žalgirio“ stadiono. 2001–iaisiais verslininkai ėmėsi veiksmų siekdami sunaikinti stadioną, nors buvo tikinama, kad stadionas nebus naikinamas, kad papildomai dar atsiras naujas sporto kompleksas.

 

Stadionas sunaikintas pagal gana paprastą schemą – iš pradžių sklypas padalytas į dvi dalis.

 

„Žalgirio“ draugija sau pasiliko vos 2,4 hektaro teritorijos, o 7 hektarai atiteko verslininkams. Vėliau verslininkai sugebėjo pakeisti žemės paskirtį ir 2002–aisiais Taryba Baršausko gatvėje leido statyti prekybos centrą.

 

Tuomet didelė dalis visuomenės ir sportininkų reiškė nepasitenkinimą, kai buvo nuspręsta sunaikinti vieną seniausių Kaune futbolo aikštynų. Tačiau šie protestai neišgelbėjo stadiono. Jeigu tada būtų išlaikytas „Žalgirio“ stadionas, šiandien nereikėtų ieškoti teritorijos naujam stadionui.

 

Panašiai kaip „Žalgirio“ stadiono kauniečiai neteko ir „Inkaro“ stadiono Snaigių gatvėje. Buvęs „Inkaro" stadionas Vilijampolėje priklauso bendrovei „Corporate Property Holding“.

 

Pagal galiojančius įstatymus paimant visuomenės poreikiams reikia išpirkti stadionuose privatizuotus statinius ir įrenginius, tačiau „Inkaro“ stadiono savininkai turto vertinimą atliko patys ir pageidauja iš Savivaldybės gauti beveik 9 mln. litų.

 

Artimiausiu laiku kartu su Lietuvos futbolo federacijos pagalba planuojama atnaujinti Vokiečių gatvėje esantį stadioną: pakloti naują dangą, įrengti persirengimo kambarius. Siekiama, kad šalia Šančių vidurinės mokyklos esantis maniežas taptų sporto baze ne tik futbolui, bet ir kitoms sporto šakoms.

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: