VersloSavaite.lt   
2017 06 29, 10:36
„Mėsos guru“ įkūrėjai: verslo idėja paskatino grįžti į Lietuvą

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Verslo pradžioje kyla daug įvairių klausimų. Nuo ko pradėti? Kaip ir iš kur gauti finansavimą? Ar turima idėja yra perspektyvi?

 

Prieš dvejus metus jaunuoliai iš Šakių, neturėdami visų atsakymų, nepabijojo iššūkių ir nežinios – Žydrūnas Naujokaitis grįžo gyventi į Lietuvą iš užsienio, o Martinas Eimutis atsisakė turėtų aukštų pareigų. Šiandien jų įmonė „Mėsos guru“ tiekia aukštos kokybės jautieną tiek gerai žinomiems šalies restoranams, tiek ir eiliniams pirkėjams.

 

„Mėsos guru“ komanda savo įmonę nutarė įkurti gimtajame Šakių krašte. Čia ruošiama mėsinių galvijų jautiena, kurios galima užsisakyti į namus, įsigyti didžiuosiuose Lietuvos miestuose vykstančiuose ūkininkų turgeliuose, paragauti šalies restoranuose, pavyzdžiui, Vilniuje esančiame „Sweet Root“.

reklama

 

Dvejus veiklos metus skaičiuojanti įmonė spėjo suburti nuolatinių klientų ratą, skatinantį stengtis dar labiau. Artimiausiuose plėtros planuose – mėsos iškaulinimo ir perdirbimo cecho atidarymas. Taip pat – bendradarbiavimas su prekybos centrais, kur žmonėms įsigyti jautienos būtų dar patogiau.

 

Pradėti verslą paskatino laisvės siekis

 

Nors vyrauja požiūris, kad būti verslininku lengva – juk dirbi sau, o ne kažkam kitam, vienas iš „Mėsos guru“ įkūrėjų Martinas Eimutis prisipažįsta, kad tai nėra pats lengviausias pasirinkimas. Norint sukurti sėkmingą verslą, būtina nuolat tobulėti, tačiau gera žinoti, kad viskas priklauso nuo tavęs.

 

„Įsitraukti į verslą mane paskatino noras turėti daugiau laisvės. Kurį laiką dirbau Lietuvos darbo biržoje, kur užėmiau vadovaujančias pareigas, tačiau per kiek daugiau nei metus supratau, kad toks darbas ne man. Man trūko dar didesnio savarankiškumo, laisvės pačiam priimti sprendimus. Manau, kad jauni žmonės turi rizikuoti ir kurti, o nuosavas verslas suteikia visas šias galimybes“, – sako M. Eimutis.

 

Jo kolega Žydrūnas Naujokaitis kurį laiką dirbo užsienyje, o susižavėjęs idėja pradėti verslą nusprendė grįžti gyventi į Lietuvą. Pasak M. Eimučio, emigruoti, jog užsidirbtum startinį kapitalą, geriau pažintum save, yra geras variantas jaunam žmogui. Dar geriau, kai šie žmonės vieną dieną grįžta į gimtinę.

 

„Svarbiausia atsakyti sau, kodėl nori pradėti verslą. Juk verslas yra galimybė ne tik sukurti kažką naujo, bet ir pakeisti save. Man atrodo, jog tai viena realiausių progų tapti nepriklausomu ir pačiam planuoti savo laiką. Žinoma, kovoti už asmeninę nepriklausomybę teks kiekvieną dieną, bet tai turi prasmę ir kartu motyvuoja“, – apie pasirinkimo būti verslininku ypatumus pasakoja M. Eimutis

 

Būtina apsiginkluoti kantrybe

 

M. Eimutis ir Ž. Naujokaitis, nutarę įmonę įkurti Šakiuose, lengvai rado kalbą su įvairiomis institucijomis – savo konsultacijas jiems pasiūlė Šakių verslo ir informacijos centras, o finansinę paramą skyrė Šakių rajono savivaldybės Verslo plėtros fondas.

 

Vis dėlto, „Mėsos guru“ įkūrėjai pripažįsta, kad verslo pradžioje kyla ne tik įvairių klausimų, bet ir atsiranda neplanuotų išlaidų bei iššūkių. Pirmaisiais veiklos metais jiems taip pat teko laužyti galvą sprendžiant įvairius klausimus: trūko apyvartinių lėšų, vėlavo atsiskaitymai, spaudė mokesčių sistema. Todėl būtina apsiginkluoti kantrybe ieškant geriausių sprendimų ir renkantis partnerius, kurių patarimai vėliau prisideda sėkmingos jauno verslo veiklos.

 

„Nemaniau, kad įmanoma sutaupyti tokiuose buitiniuose dalykuose, kaip elektros energijos naudojimas. Atsižvelgę į mūsų verslo specifiką, nemažai paprastų patarimų, kaip sumažinti elektros suvartojimą, mums davė nepriklausomo elektros energijos tiekėjo „Elektrum Lietuva“ specialistai. Nuosekliai laikydamiesi šių patarimų pastebime mažėjančias sąskaitas už elektros energiją, o sutaupytas lėšas galime paskirti kitoms svarbioms reikmėms“, – sako M. Eimutis.

 

Verslosavaite.lt

 

 



 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: