VersloSavaite.lt   
2023 01 02, 15:57
Lietuvos automobilių kelių direkcija tapo akcine bendrove

Image
Foto
Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (Kelių direkcija) pertvarkyta į akcinę bendrovę. Nauja teisinė forma įsigalioja nuo 2023 m. sausio 2 d. Po pertvarkos visos jos akcijos ir toliau priklausys valstybei.

 

Taip pat Kelių direkcija išliks nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąraše, o valstybinės reikšmės keliai liks įtraukti į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įrenginių ir turto sąrašą bei nuosavybės teise ir toliau priklausys valstybei.

 

Planuojama, kad nauja teisinė forma leis sumažinti pačios įmonės ir jos turto valdymo administracinę naštą, atsiras galimybė pritraukti įvairesnių formų kapitalo ir investicijų. Taip dar daugiau papildomų lėšų galėtų būti skirta svarbių ir didelės apimties kelių infrastruktūros projektų įgyvendinimui pagreitinti.

reklama

 

Akcinės bendrovės statusas suteiks galimybę greičiau priimti sprendimus, veikti efektyviau, lanksčiau ir pažangiau, reaguoti į rinkos teikiamas galimybes, sparčiau įgyvendinti strateginius projektus.

 

Pertvarka atlikta įgyvendinant Vyriausybės programą bei Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos rekomendacijas peržiūrėti, supaprastinti ir suvienodinti valstybės valdomų įmonių teisines formas. Susisiekimo ministerijos pasiūlytiems įstatymų pakeitimams, leidžiantiems Kelių direkciją pertvarkyti iš valstybės įmonės į akcinę bendrovę, Seimas pritarė 2021 m. lapkritį.

 

Kelių direkcijos misija – kurti ir užtikrinti visuomenei saugų, patogų, draugišką aplinkai ir išmanų susisiekimą Lietuvos keliais. Vykdant veiklą Kelių direkcija vadovaujasi tokiomis vertybėmis kaip atsakomybė, orientacija į kokybę, orientacija į naujoves, komandiškumas. Kelių direkcija valdo 21 tūkst. km valstybinės reikšmės kelių.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: