VersloSavaite.lt   
2015 10 06, 13:41
Lietuviai senturgiuose perka senovines krosnis

Image
Senturgis
Lietuvoje prigijo mada originalių, vienetinių, niekur nematytų daiktų ieškoti senturgiuose. Naujam gyvenimui prikelti daiktai gali atrodyti ne tik labai įdomiai, bet ir padėti sutaupyti, o su laiku tokių daiktų vertė tik augs.

 

Jau devintus metus Kaune organizuojamuose senturgiuose dalyvaujantis Valerijus Kudrešovas su žmona prekyba sendaikčiais užsiima daugiau nei dešimtmetį. Jo vertinimu, Kaune organizuojami senturgiai labai skiriasi nuo panašių renginių, organizuojamų kituose miestuose.

reklama

 

„Kaune susirenka apie daiktų kokybę gerai nusimananti publika, pirkėjai turi žinių, čia mažiau šiaip vaikštinėjančių smalsuolių“, – pastebi V. Kudrešovas. Valerijų džiugina, kad žmonės vis labiau ima vertinti kokybę, o tarp sendaikčių ieško ne pigių prekių, o geriau brangesnių, bet firminių, pagamintų iš kokybiškų medžiagų, išskirtinio dizaino.

 

Rudenį vykstančio senturgio Kaune laukia ir senovinėmis norvegiškomis krosnimis prekiaujantis Julius Rašimas iš Šiaulių.

 

„Artėjant žiemai mano krosnys sulaukia kur kas didesnio dėmesio, todėl iš anksto pasirūpinu platesniu asortimentu“, – sako J. Rašimas. Paklaustas, kodėl parduoda tik norvegiškas krosnis, vyras tikina, kad jos – pačios geriausios.

 

„Šiaulių universiteto laboratorijoje per mikroskopą teko apžiūrėti lydinius, iš kurių gaminamos krosnys Čekijoje, Turkijoje ar Kinijoje. Palyginus su norvegiškomis – visų jų sudėtyje matyti oro pūslelės. Ypač daug jų kiniškose krosnyse. O norvegiškame lydinyje nematyti nė pūslelės. Tai daug pasako apie krosnies kokybę ir šilumos varžą“, – įsitikinęs pardavėjas.

 

Nors orų prognozės artėjantį savaitgalį pranašauja gerą orą, nuo netikėtų oro permainų pirkėjus ir sendaiktininkus tradiciškai saugos patikimos priedangos. Kad būtų užtikrinta komfortiška prekyba, senų daiktų mugėje bus įrengtos net 4 didelės palapinės, kurių bendras plotas viršys 4000 kv. m.

 

Planuojama, kad septintus metus organizuojame senturgyje dalyvaus beveik pusė tūkstančio sendaiktininkų ir antikvaro kolekcininkų iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Čekijos.

 

Tikimasi, kad šio rudens renginyje bus daugiau dalyvių iš kaimyninės Lenkijos. Tradicinis senturgis „Laiko ratu“ prekybos miestelyje „Urmas“ vyks spalio 9–11 dienomis.

 

Verslosavaite.lt

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: