VersloSavaite.lt   
2014 12 17, 16:31
Lėktuvais keliaujantys lietuviai maitinasi kitaip nei užsieniečiai

Image
T.Padgursko nuotr.
Keliaujant lėktuvais reikia žinoti, kad aukštis, slėgis ir dehidratacija tiesiogiai veikia skirtingus maisto produktus, jų skonį bei maistines savybes, taip pat keičiasi ir žmogaus juslė.

 

Pastebima, kad lietuviai lėktuvuose vartoja kitokius maisto produktus ir gėrimus nei užsieniečiai.

reklama

 

Maisto skonis žemėje ir ore skiriasi – vieni produktai nepraranda savybių, tačiau kiti įgauna visai kitą skonį. Pavyzdžiui, pomidorų sulčių skonis labiausiai pasikeičia, manoma, todėl jos yra itin mėgiamos keleivių.

 

„Lėktuvuose būtina tiekti tokį maistą, kuris geriausiai tinka prie pakitusio slėgio, kitų sąlygų skrendant iki 10 kilometrų aukštyje. Todėl maisto skonis yra testuojamas ore, kad būtų įsitikinta, ar produktų skoninės savybės yra tinkamos,“ – sakė Lietuvos ir užsienio oro linijas aptarnaujančios įmonės „Pontem“ generalinė direktorė Audronė Tendzegolskienė.

 

Vartojimo įpročiai skiriasi

 

Pasak jos, maisto ir gėrimų vartojimas lėktuvuose labai priklauso nuo sezoniškumo, taip pat pastebima, kad skiriasi lietuvių ir užsieniečių įpročiai.

 

Pavyzdžiui, vasaros metu lėktuvuose daugiau vartojama sumuštinių, vandens, sulčių, o žiemą – karštų patiekalų ir karštų gėrimų. Vištienos ir kiaulienos patiekalai yra populiaresni, negu jautienos patiekalai, todėl, kad jų skonis dėl slėgio poveikio ir pakartotinio šildymo mažiau pakinta.

 

Turistų iš Vakarų šalių ir lietuvių keleivių pomėgiai taip pat skiriasi: lietuvaičiai yra pomidorų sulčių mėgėjai, užsieniečiai atvirkščiai – labai retai jų užsisako, atiduoda pirmenybę apelsinų ir obuolių sultims. Lietuviai labai mėgsta natūraliai plikytą kavą, o užsieniečiai dažniau renkasi tirpią bei kapučino kavą. Pastebima, kad lietuviai, skirtingai, nei turistai, mėgsta sočiau pavalgyti, o turistai pageidauja daugiau salotų, lengviau virškinamo maisto. 

 

„Didėjant aukščiui žmogaus skonio receptoriai praranda jautrumą. Tai sąlygoja žema oro drėgmė ir aukštas atmosferos slėgis. Tam, kad maisto skonis išliktų tinkamas dideliame aukštyje, reikalinga jį pateikti kiek aštresnį, nes kitaip tiesiog nejaustume jokio skonio. Norint paruošti patiekalus vartoti apie 10 kilometrų aukštyje, būtina ilgai testuoti ir naudoti specialią įrangą.

 

Todėl nuolat investuojame į naujas technologijas, kad maistas išliktų kokybiškas bei šviežias net ir 10 kilometrų aukštyje,“ – padebesių mitybos ypatumus atskleidė maistą įvairioms oro bendrovėms tiekiančios įmonės „Pontem“ vadovė Audronė Tendzegolskienė.

 

Nemalonius pojūčius lėktuve gali sukelti ir prieš skrydį vartotas maistas, todėl patariama prieš kelionę nevalgyti sunkiai virškinamo maisto. Įvairūs greito maisto patiekalai apskirtai yra visiškai nevertingi mūsų organizmui. Maistas, kuriame yra daug druskos ir riebalų, virškinamas kur kas sunkiau, kai žmogus yra dideliame aukštyje.

 

Pataria gerti daug vandens

 

A.Tendzegolskienė į kelionę besiruošiantiems žmonėms rekomenduoja valgyti greitai virškinamą maistą. Tai galėtų būti įvairios grūdinės kultūros daržovės, vaisiai, kurie turi daug skaidulų, naudingų virškinamajam traktui.

 

„Skrydžio metu patartina gerti daug vandens. Tik taip galima neutralizuoti dehidrataciją,“ – pridūrė maistą oro linijoms tiekiančios įmonės A.Tendzegolskienė.

 

Verslosavaite.lt