TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2014 08 22, 16:26
Lauko kavinės Kaune kitąmet atrodys kitaip (foto)

Image
Lauko kavinė Kaune
Nuo kitų metų Rotušės aikštėje kasmet šiltuoju metų sezonu įsikursiančioms lauko kavinėms ir terasoms bus taikoma nauja koncepcija. Planuojama, kad bendras modelis gyvuos tol, kol bus pradėta Rotušės aikštės rekonstrukcija.

 

Naujajame modelyje Rotušės aikštė bus suskirstyta į trylika zonų, 3x3 kv. m., 6x6 kv. m. arba 6x12 kv. m. plotais, kuriuose galės išsidėstyti lauko kavinės ir terasos. Jos būtų išdėstytos aplink rotušę, paliekant laisvus praėjimus pėstiesiems. Erdvė aplink pastatą taip pat liks neapstatyta. Lauko terasos privalės būti mobilios, jog pasibaigus sezonui būtų lengvai išardomos. Jas vienys bendra vizuali koncepcija.

reklama

 

„Visiems verslininkams suvienodintos lauko kavinių ir terasų įrengimo ir statymo sąlygos, kad nekiltų kažkokių susierzinimų ar nesveikos konkurencijos apraiškų. Pabrėžiu, jog šis modelis laikinas ir bus taikomas iki Rotušės aikštės rekonstrukcijos pradžios, kuri bus vykdoma pagal Kauno architektūros ir urbanistikos ekspertų tarybos ir Kauno architektų suformuotas sąlygas ", - akcentavo Urbanistikos ir architektūros skyriaus vedėjas Nerijus Valatkevičius.

 

Pasak N. Valatkevičiaus, šią vasarą Rotušės aikštėje pagal senąją tvarką įsikūrusioms kavinėms šis modelis dar nebus taikomas.

 

Praėjusių metų pabaigoje paskelbus Rotušės aikštės pritaikymo visuomenės poreikiams konkursą, paaiškėjo ir trijų geriausių darbų autoriai.

Ekspertų vertinimo komisija pirmos vietos nugalėtoju paskelbė projektą „Baltas lapas". Antrąją vietą užėmė projektas „Viskas viename", o trečiąją - „Atkurta sena naujai".

 

 

Darbai buvo vertinami atsižvelgiant į sprendinių funkcionalumą, aikštės universalumą, įvaizdžio įtaigumą. Geriausių architektūrinių idėjų autoriams skirtos premijos, kurių suma siekia 30 tūkst. Lt. Paskatinamosios premijos bus įteiktos ir ketvirtos bei penktos vietos laimėtojams. Dėl Rotušės aikštės techninio projekto rengimo bus deramasi su trijų pirmųjų vietų autoriais.

 

Anot N. Valatkevičiaus, Kauno savivaldybė savo įsipareigojimų konkursą laimėjusiems architektams neatsisako, jų idėjas ketinama realizuoti prasidėjus Rotušės aikštės rekonstrukcijai.

 

 

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama