reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2014 08 11, 11:49
Kokių dovanų labiausiai laukia jaunavedžiai?

Image
Sxc.hu nuotr.
Beveik trečdalis lietuvių per vestuves visada dovanoja tik pinigus ir juos laiko geriausia dovana jaunavedžiams, rodo internetinė apklausa.

 

Lietuviai pinigus mėgsta ne tik dovanoti, bet ir gauti – 40 proc. apklausos respondentų nurodė, kad per vestuves gavę pinigų, nuoširdžiai apsidžiaugtų ir kitokios dovanos nenorėtų.

reklama

 

Tačiau taip mąsto ne visi lietuviai: penktadalis respondentų (20,6 proc.), atsakydami į apklausos klausimus, teigė, kad per vestuves gavę tik „vokelį“, slapta nusiviltų, nes nori labiau asmeninės dovanos, o 38,3 proc. respondentų teigė, kad dovanos pobūdis nesvarbu, svarbiausia – rodomas dėmesys.

 

Paprašyti įvardinti tris vestuvines dovanas, kurias laiko geriausiomis, pinigus kaip vieną jų nurodė 69,3 proc. apklaustųjų. 44,7 proc. trejetuke paminėjo įspūdžius teikiančias dovanas, 39,7 proc. – namų apyvokos daiktus, 37,5 proc. – keliones.

 

„Dovanojimo tradicijos per vestuves atspindi to meto žmonių gyvenimą. Tarkime, sovietmečiu dažnai didesnę vertę turėjo ne pinigai, o deficitinės prekės, nes už pinigus daug ko tiesiog nebuvo galima gauti. O dabar pasirinkimas didelis, kiekvienas žmogus gali pats spręsti, ką jis nori turėti.

 

Todėl jaunuosius džiugina ne patys pinigai, o pasirinkimo laisvė, kurią jie suteikia. Kuriant šeimą, pradinis finansinis kapitalas gali palengvinti gyvenimą, vestuvių šventė taip pat ištuština piniginę. Todėl tendencija dovanoti pinigus tiesiog atspindi šių laikų jaunavedžių poreikius“ , – pinigų kaip dovanos populiarumą aiškina psichologė Dovilė Grigienė.

 

Visada dovanojantys tik pinigus nurodė 29,6 proc. respondentų. Dar beveik ketvirtadalis (23,5 proc.) respondentų pinigus teigia dovanojantys, kai nesugalvoja geresnės dovanos. 39,4 proc. respondentų pinigus tvirtino dovanojantys, jei to prašo jaunieji. Tik 6,5 proc. pinigų nurodė nedovanojantys niekada.

 

„Pinigai yra lengviausiai išrenkama dovana, matyt, todėl šią dovaną pasirenka daugelis. Tačiau mes tikime, kad lietuviai yra kūrybingi žmonės, ir prognozuojame, kad kylant ekonomikai, tendencija dovanoti pinigus ilgainiui nunyks. Skatiname žmones dažniau dovanoti dovanas, kurios įspūdį palieka ilgam.“ – sako apklausą užsakiusios bendrovės „Gera dovana“ generalinis direktorius Ernestas Vasiliauskas.

 

Liepos 28 – rugpjūčio 3 dienomis dovanų platinimo bendrovės „Gera dovana“ užsakymu įvykdytos internetinės apklausos apie vestuvių dovanų įpročius metu apklausti 574 respondentai, kurių amžius – 18–65 metai.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama