VersloSavaite.lt   
2024 02 13, 16:06
Kaip išsirinkti sofą lovą, kuri užtikrintų tiek dienos, tiek nakties komfortą?

Image
Sofos
Patogi ir stilinga sofa – svarbus svetainės elementas. Ji gali būti naudojama trumpam svečiams apgyvendinti. Tačiau, nedideliuose butuose, mažuose kaimo namukuose ar studijos tipo apartamentuose sofa lova dažnai naudojama kaip pilnavertė miegamoji vieta.

 

Svarbiausi sofos lovos parametrai

 

Tarnavimo laikas – kiekvienas iš mūsų siekia įsigyti baldus, kurie ne tik atitiktų estetinius ir funkcinius poreikius, bet ir tarnautų ilgą laiką, nes tai yra investicija į namų komfortą. Ilgaamžiškumas tiesiogiai priklauso nuo naudojamų medžiagų kokybės ir konstrukcijos tvirtumo. Aukštos kokybės rėmas ir tvirtos konstrukcijos detalės užtikrina baldų ilgaamžiškumą. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į audinių kokybę, naudojamų sofos lovos apmušalui. Aukštos kokybės medžiagos ne tik atrodo gerai, bet ir ilgai išlaiko savo spalvą, tekstūrą ir elastingumą.

 

Naudojimo paprastumas - vartotojams svarbu, kad mechanizmas būtų ne tik patvarus, bet ir lengvai valdomas, užtikrintų greitą ir efektyvų perėjimą nuo vienos funkcijos prie kitos. Be to, naudojimo paprastumas apima ir lengvą priežiūrą bei valymą. Svarbu, kad sofos lovos dalys būtų lengvai prieinamos valymui, o medžiagos būtų atsparios dėmėms ir lengvai išplaunamos.

 

Stabilumas - tai vienas iš svarbiausių parametrų, į kurį reikia atsižvelgti renkantis sofą lovą, siekiant užtikrinti patogumą ir ilgaamžiškumą. Nepakankamas stabilumas gali sukelti nepatogumų ir netgi pavojaus jausmą naudojant baldą, ypač jei jis naudojamas kaip miegamoji vieta. Norint įvertinti stabilumą, būtina atkreipti dėmesį į konstrukcijos tvirtumą ir medžiagų kokybę, iš kurių pagaminta sofa lova. Baldas gali būti veikiamas įvairių veiksnių, pavyzdžiui, didelio kūno svorio spaudimo ar vaikų šokinėjimo, tačiau kokybiška konstrukcija turi visa tai atlaikyti be problemų.

 

Ekologiškumas - svarbu, kad baldo konstrukcijoje nebūtų kenksmingų ir toksiškų priedų, ypač jei kambaryje miegos vaikas ar žmogus turintis alergijų.

 

Rėmas – pirmenybė teikiama patvarioms medžiagoms, tokioms kaip kokybiška mediena ar metalas. Toks rėmas sėkmingai išlaikys didesnį svorį ir laikui bėgant nepradės girgždėti ar klibėti.

 

Kainos ir kokybės santykis – ruošdamiesi įsigyti sofą lovą dauguma pirkėjų jau žino apytikslę kainą, kurią yra pasirengę mokėti už patikusį modelį. Tačiau, rekomenduojama atlikti kelių modelių, pateiktų tame pačiame kainų diapazone, analizę. Išsiaiškinkite jų panašumus ir skirtumus, stipriąsias ir silpnąsias puses. Jei įmanoma, peržvelkite kitų klientų rekomendacijas ir atsiliepimus.

 

Papildomos funkcijos - patogu, kai į sofą lovą yra įmontuota daiktadėžė, sulankstomas staliukas, lentynėlė ar platūs porankiai. Įvairios papildomos funkcijos leidžia sutaupyti vietos, efektyviai išnaudoti erdvę ir pagyvinti namų interjerą.

 

Renkantis sofą lovą miegui, rekomenduojama parduotuvėje ją išskleisti ir sulankstyti. Svarbu išbandyti, kaip veikia mechanizmas, ar transformacijos būdas paprastas ir patogus. Taip pat, turite suprasti, ar bus patogu miegoti ant tokio modelio. Nebijokite eksperimentuoti, atsigulkite, apsisukite ant šono, užimkite mėgstamą miego padėtį. Be to, atkreipkite dėmesį, ar modelis yra jums tinkamo ilgio bei pločio.

 

Kokia sofos forma bus patogiausia?

 

Tiesi - lengvai išskleidžiama, tinka miegoti dviems žmonėms, dažniausiai perkama miegamajam, bet tinka ir svetainei, dažniausiai turi nišą patalynei.

 

Kampinė - išlankstyta užima daugiau vietos, tačiau ant jos patogiau miegoti. Kadangi kampinė sofa lova suteikia pakankamai vietos miegui, ji gali nesunkiai pakeisti įprastą lovą. Pastaroji patogi dar ir tuo, kad turi sandėliavimo vietas – stalčius ar nišas patalynei.

 

Apvali, modulinė - tokios sofos labai ryškiai ir įspūdingai atrodo namų interjere, tačiau nėra labai tinkamos komfortiškam miegui. Jų paskirtis – suteikti patogią vietą laiko praleidimui ir poilsiui svetainėje.

 

Kokį užpildą pasirinkti?

 

Jei ruošiatės kasdien praleisti daug valandų miegodami ant sofos lovos, privalote užtikrinti komfortą savo nugarai.

                          Spyruokliniai blokai - pigesniuose modeliuose spyruoklės yra sujungtos, tai reiškia, kad viena nuo kitos priklauso. Tokios sofos lovos nėra patogios kasdieniam miegui, tačiau gali būti puikus pasirinkimas jei retkarčiais reikia apgyvendinti svečius. Brangesnis variantas – nepriklausomas spyruoklių blokas. Kiekviena spyruoklė turi savo atskirą maišelį. Šis variantas sukuria ortopedinį efektą, nes kiekviena spyruoklė juda nepriklausomai nuo savo kaimynių. Priklausomai nuo kūno slėgio, spiralės daugiau ar mažiau susispaudžia ir neperkelia apkrovos per visą plotą. Ant tokios sofos patogu miegoti dviems žmonėms, nes vieno žmogaus judesiai netrukdo kitam.

 

                          Sintetinis arba natūralūs užpildas - lateksas, kokoso pluoštas ar porolonas. Kuo didesnis užpildo tankis ir elastingumas, tuo ilgesnis gali būti tarnavimo laikas, per kurį baldas nepraras savo funkcionalumo. Sintetinės ir natūralios užpildo medžiagos dažnai yra sluoksniuojamos viena ant kitos, kad būtų pasiektos optimalios charakteristikos. Natūralus užpildas gali būti puikus pasirinkimas jautriems ar alergiškiems žmonėms.

 

Žinoma, spyruoklinis užpildas yra paplitęs labiau, nes jis yra tvirtesnis, patvaresnis ir gali atlaikyti didelį svorį. Naudodami nepriklausomų spyruoklių blokus, gamintojai kuria ortopedines sofas, su daugiasluoksniu užpildu. Spyruoklės iš viršaus ir apačios padengtos poliuretano putomis, kokoso pluoštu ar lateksu. Taip užtikrinamas maksimalus komfortas.

 

Užs. nr. 202240213-01

 VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: