reklama

reklama

Matas Kairys   
2019 09 06, 10:09
Kaip išmokti anglų kalbą – 10 geriausių patarimų

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Sveiki, aš praleidau daug metų sukdamas galvą kokiais būdais galima išmokti anglų kalbą bei kokiomis veiklomis galima užsiimti (internetu namuose, dažnai nemokamai).

 

Norėčiau pasidalinti savo patirtimi su Jumis, žinau daug triukų kaip padaryti savarankišką mokymąsi įdomiu ir nevarginančiu. Be to, jei mokysitės ir savarankiškai – sutaupysite krūvą pinigėlių. Esu parašęs beveik 60 patarimų kaip išmokti anglų kalbą – čia atrinkau tik 10 geriausių patarimų :

 

1.) Mano nuomone, greičiausias būdas išmokti anglų kalbą yra mokintis ne bet kokius žodžius, o populiariausius. Žodžių kalimas man labai padėjo, tačiau žinoma tai tinka ne kiekvienam. Populiariausių žodžių sąrašus galima rasti Google įvedus “Most common words in English”.

reklama

 

Vienintelė problema – išsiversti šiuos žodžius pradžiamoksliui gali būti sunku, nes žodynai dažnai pateikia 10 ir daugiau reikšmių. Išeitys būtų samdyti anglų kalbos specialistą, taip pat galima į Google įvesti „Populiariausi angliški žodžiai“ – ten jau yra išverstas vienas 2000 žodžių sąrašas.

 

2.) Kuomet patobulėsite su anglų kalba labai rekomenduoju naudotis nemokamu Oxford anglų-anglų žodynu internete (https://www.lexico.com/en) arba nusipirkti jį knygos formatu „POCKET OXFORD ENGLISH DICTIONARY“. Tai padės geriau suprasti kai kuriuos sunkesnius žodžius, pavyzdžiui – žodį „DISINGENUOUS“ Lietuvos žodynai verčia kaip „nenuoširdus“, o atsivertę anglų-anglų žodyną gausite išsamesnį vertimą, kuris paaiškina, kad „DISINGENUOUS“ reiškia „nenuoširdus, ypač apsimetant, kad nieko nežinai“.

 

 Taip pat nemokamus anglų-anglų žodynus galite rasti internete – tiesiog įveskite www.google.com „Definition nežinomas žodis“ ir Google išmes jums daug anglų-anglų žodynų norimo žodžio apibrėžimų. „Pocket Oxford‘o“ žodynas yra labai pravartus skaitant angliškas knygas, nes absoliučią daugumą įmantresnių žodžių, vartojamų knygose, rasite šiame žodyne.

 

3.) Fonetikos hieroglifai yra, mano nuomone, pasenęs būdas mokantis tarti žodžius. Daug geriau išmokti kaip tarti žodžius galima internetu – kiekvieną žodį galėsite išgirsti ir užsirašyti tarimą jums suprantamomis raidėmis, o ne fonetikos hieroglifais. Patikimiausią tarimo svetainę sukūrė Kembridžo Universitetas ir ją galite rasti adresu: Cambridge University arba įvedę į Google „Pronounce English“ - iš rodomų rezultatų pasirinkite „Audio Pronunciation In English – Cambridge“ – tada įveskite norimą žodį „Search“ laukelyje ir spauskite ENTER mygtuką, tada spauskite ant „US“ jei norite išgirsti amerikietišką tarimą; „UK“ - britiškui tarimui.

 

Pastaba: atveriant šią Kembridžo Universiteto svetainę per išmanųjį telefoną gali nesimatyti paieškos laukelio, reikia dar paspausti ant paieškos piktogramos („padidinamo stiklo“) viršuje po dešine.

 

4.) Net ir gyvenant Lietuvoje galima bendrauti angliškai pvz. galima susirasti anglų kalbos mokytojų (kurių gimtoji kalba yra anglų) iš Britanijos, Amerikos, t. t. ir bendrauti su jais internetu per Skype arba kitas programas. Geriausią tokių mokytojų sąrašą galite rasti adresu : www.preply.com/en/skype/english-tutors.

 

Pastaba: jei šiame sąraše esančio mokytojo(s) vardas nėra angliškas, galite paklausti ar anglų kalba yra jo ar jos gimtoji kalba (IS ENGLISH YOUR NATIVE LANGUAGE ?).

 

5.) Anglų kalbos mokymasis nebūtinai turi varginti - klausymas yra vienas geriausių būdų išmokti užsienio kalbą.  Internete gausu NEMOKAMŲ klausymo archyvų svetainių, kuriose galite rasti ne tik įvairių klausymo pokalbių, bet ir išsirinkti juos pagal sunkumą, lygį ir net matyti klausomos medžiagos tekstą (jei norite matyti tekstą ieškokite nuorodų su “transcript” arba “quiz” pavadinimais). Tokių svetainių pavyzdžiai yra:

 

https://learnenglish.britishcouncil.org/listening

http://www.elllo.org/

https://www.talkenglish.com/listening/listen.aspx

http://www.esl-lounge.com/student/listening.php

https://www.eslfast.com/

https://www.esl-lab.com/

https://www.newsy.com/

https://www.cambridgeenglish.org/learning-english/free-resources/virtually-anywhere/

https://learningenglish.voanews.com/

 

Dabar turbūt kyla klausimas kaip atsirinkti iš tiek resursų ? Na, mano nuomone, viskas priklauso nuo to ko jūs norite - pavyzdžiui jei norite mokintis ar tobulinti britišką tarimą rekomenduoju apsilankyti šioje svetainėje:

 

https://learnenglish.britishcouncil.org/listening

Tiesą sakant, viskas ką pagamina Britų Taryba (British Council) man labai patinka - ten tikrai dirba tik aukščiausios klasės specialistai. Jei norite tobulinti amerikietišką tarimą mano mėgstamiausios svetainės yra:

http://www.elllo.org/index-levels.htm

www.esl-lab.com/

 

6.) Jei norite nušauti du zuikius vienu šūviu, galite nemokamai klausytis angliškų pokalbių, įvedę į www.google.com „IELTS Listening“ arba „TOEFL listening“. IELTS ir TOEFL yra 2 pasaulyje populiariausi tarptautiniai egzaminai (IELTS – britiškas, o TOEFL – amerikietiškas), kurių gali prireikti stojant į universitetą, gaunant darbą, emigruojant ir pan.

 

Klausykite šių egzaminų pokalbius ir ne tik patobulėsite, bet ir galėsite gauti geresnę oficialią kvalifikaciją. Be to, šie pokalbiai dažnai būna labai įdomūs.

 

7.) Galima per ausinuką klausytis skaitomų angliškų audio knygų, kurias galima dažnai nemokamai parsisiųsti iš interneto - www.google.com „free audio mp3 books“. Rekomenduoju šiuos nemokamus audio knygų archyvus:

 

www.youtube.com/user/GreatestAudioBooks - Geriausių audio knygų kolekcija

https://Librivox.org

www.loyalbooks.com

 

Taip pat gera, bet mokama audio knygų svetainė yra :

www.audible.com

Man patikusios audio knygos :

Audible – Talent Is Overrated

Anne of Green Gables

Allen Carr‘s Easy Way To Quit Smoking

Adventures of Sherlock Holmes

A House Reunited

Jane Eyre (istorija neįtraukė, bet knygos kalba labai turtinga)

 

8.) Klausykite radijo – mano mėgstamiausia radijo stotis yra BBC RADIO 4 – ten visą laiką vyksta pokalbiai, o ne muzika. Galima pasileisti šią stoti nemokamai per kompiuterį, išmanų telefoną ir pan. (spauskite ant nuorodos „LISTEN LIVE“).

 

9.) Internete galima žiūrėti filmus ar televizijos programas google.com „movies online“ (dažniausiai reikia mokėti mažą mėnesinį mokestį).

 

10.) Nors šis patarimas yra sąrašo gale, bet mano nuomone jis yra vienas geriausių - programėlės išmaniajame telefone gali būti vienas iš geriausių būdų mokintis ar tobulinti anglų kalbą. Jei įvesite "Learn English" į Google Play jūs būsite užlietas plataus pasirinkimo. Kaip atsirinkti ? Siūlau rinktis arba populiariausius arba patikimiausius kūrėjus, pavyzdžiui Britų Tarybą - daugiau informacijos rasite https://learnenglish.britishcouncil.org/apps.

 

Jei Jums patiko šia patarimai ir norėtumėte paskaityti visus mano patarimus (jų yra beveik 60!) prašau apsilankykite mano svetainėje Kaip išmokti anglų kalbą savarankiškai. Ačiū.

 

Užs. nr. 20190906-01

 

Verslosavaite.lt

 

  

 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama