2009 04 15, 16:49
Baltijoje pagauta prieš 100 metų išnykusi žuvis

Image
Sxc.hu nuotr.
Baltijos jūroje šalia Švedijos pietinėje dalyje esančios Olando salos į žvejo tinklus pateko Baltijos eršketas, kuris daugiau nei prieš 100 metų Švedijoje buvo paskelbtas išnykusia rūšimi.

 

Baltijos eršketas (Acipenser sturio) rytinės Švedijos pakrantės vandenyse nebuvo pastebėtas nuo XX a. pradžios, pranešė Švedijos naujienų agentūra TT.

reklama

 

Tačiau praėjusią savaitę 78 cm ilgio ir 2,7 kg svorio eršketas įsipainiojo į Baltijoje šalia Olando salos žvejojusio Ulfo Akerlundo tinklą.

 

„Iš pradžių neturėjau jokio supratimo, kas tai per žuvis, – sakė žvejys profesionalas. Tačiau, panaršęs internetą ir pervertęs kelias knygas jis su draugais nusprendė, kad tai Baltijos eršketas, sakoma pranešime.

 

Naujienų agentūros teigimu, žvejo laimikiu labai susidomėjo Švedijos Rūšių informacijos centro Upsaloje specialistai. Iki šiol buvo manoma, kad Baltijos eršketas dėl neribojamos žūklės išnyko dar prieš 100 metų.

 

 

  

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: