VersloSavaite.lt   
2009 10 13, 11:55
„TeliaSonera“ valdo 68 proc. „Teo LT“ akcijų

Image
J.Petronio nuotr.
Įgyvendinusi oficialų siūlymą supirkti TEO LT, AB (TEO LT) akcijas, „TeliaSonera“ grupė padidino savo nuosavybės dalį TEO LT iki 68,08 procento. 

 

Oficialiojo siūlymo, galiojusio nuo rugsėjo 17 d. iki spalio 9 d., metu supirkta 23,47 mln. TEO LT akcijų. Tuo pačiu laikotarpiu akcijų biržoje buvo nupirkta beveik 10 mln. akcijų už oficialiojo siūlymo kainą.

reklama

 

Dar 6,4 mln. akcijų biržoje buvo nupirkta prieš įsigaliojant oficialiajam siūlymui.

 

Tokiu būdu „TeliaSonera” savo valdomų akcijų skaičių TEO LT padidino 39 895 616 vienetais. Šios akcijos sudarė 14 proc. laisvoje prekyboje buvusių akcijų kiekio, arba    5,14% visų balsų. Taigi, po oficialiojo siūlymo „TeliaSonera“ valdo TEO LT akcijų, kurios suteikia 68,08% balsų.

 

„Mūsų strategija buvo padidinti savo nuosavybę pagrindinėse mūsų valdomose bendrovėse ir mes to pasiekėme tiek TEO LT, tiek „Eesti Telekom“. Mūsų  siūlymas buvo sėkmingesnis Estijoje, Lietuvoje mūsų rezultatas kuklesnis iš dalies dėl akcininkų struktūros skirtumų.

 

Tačiau tai, kad padidinome savo nuosavybę, vertiname labai teigiamai. Dar daugiau, perkoptas dviejų trečdalių balsų barjeras didina mūsų įtaką bendrovėje, o tai bus naudinga TEO LT“, – sakė Per-Arne Blomquistas, „TeliaSonera“ vykdomasis viceprezidentas ir finansų direktorius.

 

Šiame sandoryje „SEB Enskilda“ yra vienintelis „TeliaSonera“ finansų konsultantas.  Advokatų kontora Lideika, Petrauskas, Valiūnas ir partneriai LAWIN konsultuoja „TeliaSonera“ Lietuvos teisės klausimais, o „Sullivan & Cromwell“ LLP yra jos tarptautinės teisės konsultantai. 

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: