VersloSavaite.lt   
2013 01 31, 13:50
Investavimo pradžia – ko jai reikia?

Image
Sxc.hu nuotr.
Dažnas mintis apie investavimą atideda į šalį dėl klaidingo įsitikinimo, kad investavimas – tik turtuolių užsiėmimas.

 

Apie tai, kokią pinigų sumą iš tikrųjų reikia turėti norint pradėti investuoti, pasakoja Povilas Kaselis, „Danske Bank“ Investavimo ir taupymo paslaugų departamento projektų vadovas.

reklama

 

Pradedantiems – periodinis investavimas

 

Jei norite investuoti, bet baiminatės, kad neturite tam pakankamai lėšų, žinokite, kad pradinis kapitalas gali svyruoti nuo keliasdešimt iki kelių šimtų litų per mėnesį. Žinoma, jei investuosite daugiau, tai greičiau augs ir jūsų portfelis.

 

Tiems, kurie neturi patirties investavime ir dar tik pradėjo kaupti turtą, protingiausia rinktis patrauklias investavimo sąlygas turinčius periodinio investavimo instrumentus, pavyzdžiui, investicinį draudimą ar periodinio investavimo sutartis.

 

Kaip užsidirbti milijoną?

 

Tarkime, pasirenkate periodinį investavimą į fondus. Tai reiškia, kad su maklerio – konsultanto pagalba išsirenkate fondą, sudarote sutartį, ir jums reguliariai bus perkami pasirinkto fondo vienetai. Tuo metu jums reikės tik pasirūpinti, kad konkrečią dieną sąskaitoje būtų numatyta pinigų suma.

 

Jei kas mėnesį skirsite po 100 litų ir jūsų pasirinktas fondas uždirbs vidutinę 8 proc. metinę grąžą, taip kaupdami po 5 metų turėsite 7 300 litų, po 15 metų – beveik 40 000 litų, o po 30 metų – daugiau nei 140 000 litų.

 

Ir visa tai galite pasiekti, skirdami kiek daugiau nei po 3 Lt per dieną (100 Lt / 30 d.). Tokiu pat būdu galite užsidirbti ir milijoną, tik skirkite šiek tiek daugiau – 16 Lt per dieną ir kaupkite kiek ilgiau – 35 metus, ir milijonas bus jūsų.

 

Laikas – investuotojų draugas

 

Vis dėlto neskubėkite užsidėti rožinių akinių, nes naivumas investavime nėra pageidaujamas. Netapsite turtingas per naktį, o jei pasirinksite rizikingus vertybinius popierius, yra tikimybė, kad investicijų vertė ir sumažės.

 

Rinkų svyravimas – natūralus reiškinys. Niekas, net ir remdamasis rinkų analitikų prognozėmis, negali tiksliai atsakyti į klausimą, kada yra tinkamiausias momentas investuoti. Todėl nukritus vertybinių popierių kainoms paprasčiausias sprendimas – laukti, nes ilgu laikotarpiu vertybinių popierių kaina linkusi didėti.

 

Kita vertus, rinkoms nukritus verta pagalvoti apie papildomo investavimo galimybę.

 

Verslosavaite.lt

 

  
 

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai: