TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2013 01 23, 12:11
Investavimo pasaulis rinkų analitikų akimis

Image
Sxc.hu nuotr.
Dalis investuotojų fondus renkasi mesdami monetą ar pasikliaudami nuojauta. Kartais tokiems laimės bandytojams pasiseka, tačiau investuoti galima ir kur kas mažiau rizikuojant.

 

Apie vertybinių popierių analitikų prognozes ir jų reikšmę pasakoja Povilas Kaselis, „Danske Bank“ Investavimo ir taupymo paslaugų departamento projektų vadovas.

reklama

 

Reali analitikų prognozių nauda

 

Analitikai stebuklų nedaro – jie sistemingai, remdamiesi iš anksto nustatytais modeliais, vertina bei klasifikuoja įvairius vertybinius popierius. Ši informacija leidžia geriau jaustis investuotojams krizių metu arba paprasčiausiai nepermokėti perkant vertybinius popierius  ir neparduoti jų per pigiai.

 

Deja, analitikai nėra aiškiaregiai ar visažiniai, todėl, net ir remdamiesi savo metodais, negali atsakyti į visus klausimus. Tačiau investuotojų pasitikėjimas vien tik savo nuojauta ar emocijomis gali brangiai kainuoti.

 

Pagrindiniai analizės tipai

 

Vertybinių popierių analizė gali būti labai įvairi ir paremta skirtingais kriterijais. Nekreipiant dėmesio į smulkmenas, visas analizavimo sistemas galima sugrupuoti į dvi kategorijas – fundamentaliąją ir techninę.

 

Fundamentalioji analizė remiasi visuotinai pripažintais ekonominiais metodais ir vertinimo modeliais. Pagrindinis analizės tikslas – nustatyti tikrąją vertybinio popieriaus vertę. Tada investuotojui pakanka gautąją vertę palyginti su rinkos kaina ir priimti sprendimą – jei rinkoje vertybiniai popieriai kainuoja brangiau, tai verta parduoti, o jei ne – pirkti.

 

Techninės analizės šalininkams nerūpi priežastys, kodėl kažkas vyksta, jiems svarbiau vertybinių popierių kainų pokyčiai. Svyravimai rinkose vyksta nuolatos, be to, investuotojai kartais elgiasi pernelyg optimistiškai arba pesimistiškai, todėl techninės analizės šalininkai bando identifikuoti tikėtinas tendencijas ir jas išnaudoti.

 

Tam tikslui pasiekti pasitelkiami įvairūs statistiniai metodai, kurie naudojami sisteminti ir vienodai vertinti pokyčius.

 

Analizuoti galima išmokti

 

Kiekvienas gali išmokti analizuoti vertybinių popierių rinkas. Savaime aišku, kruopštus darbas reikalauja laiko. Todėl dažnai net ir patyrę investuotojai patys neanalizuoja, o naudojasi profesionalių analitikų prognozėmis. Tačiau bet kuris, suprantantis rinkos kalbą, investavimo pasaulį mato ne tik kitaip, bet ir turi daugiau galimybių.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama