TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2016 06 13, 09:43
Į startuolių ekosistemą jungiasi ir lietuviškas verslas

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Labiausiai išsivysčiusių šalių pavyzdžiai rodo, kad sėkmingai veikiančios didžiosios bendrovės keičia savo verslo modelį ir kuria investicijų fondus, skirtus jaunoms ir didelį potencialą augti turinčioms kompanijoms.

 

Visgi Lietuvoje tendencija investuoti ir ieškoti sinergijos tarp subrendusio verslo bei startuolių išryškėjo tik pastaraisiais metais. Reaguodama į šiuos pokyčius, IRT sektoriaus įmones vienijanti asociacija INFOBALT įsteigė Startuolių ir investicijų komitetą.

reklama

 

Komiteto veikla siekiama padėti jaunoms technologinėms įmonėms sėkmingai įsitraukti į šalies sektoriaus veiklą, o pirmasis šiam tikslui skirtas renginys vyks jau šį mėnesį.

 

„Sekdamos Vakarų valstybių pavyzdžiu, subrendusios šalies IRT sektoriaus kompanijos dairosi naujų paslaugų ar produktų vystymo idėjų. Bendrovės ieško stiprių kūrėjų ir novatorių, su kuriais galėtų pasidalinti patirtimi, paremti, investuoti, nupirkti ar kitaip bendradarbiauti. Dirbdami su didelėmis sektoriaus bendrovėmis, išgirdome jų lūkestį duris atverti inovatyvioms, išmanius technologinius sprendimus kuriančioms vizionierių komandoms ir įsilieti į Lietuvoje tendencingai besiformuojančią startuolių ekosistemą“, – teigia asociacijos INFOBALT vykdomasis direktorius Paulius Vertelka.

 

P. Vertelka mini tokius sėkmės pavyzdžius kaip „Blue Bridge“ ir įmonių grupei priklausantį startuolį „Teamgate”, „Alna“ ir dokumentų valdymo sprendimą „DocLogix“ ar „SEMS Technologies“ verslui sukurtą žmonių srautų skaičiavimo ir analitikos sprendimą, kuris tapo pavyzdžiu kitiems su „Teo“ palaikymu į rinką ateinantiems startuoliams. Anot P. Vertelkos, įvertinusi pagreitį įgaunančią Lietuvos startuolių ekosistemą ir didžiųjų bendrovių poreikius, asociacija imasi sistemingų veiksmų, ieškodama sinergijos tarp subrendusių ir jaunų verslų.

 

Į šviežiai įsteigto Startuolių ir investicijų komiteto veiklą jau įsitraukė tokios įmonės kaip „Alna“, „Omnitel“, „Teo“, „Algoritmų sistemos“, „Blue Bridge“ bei kitos pajėgiausios šalies IRT sektoriaus bendrovės.

 

„Teo“ ir „Omnitel“ verslo plėtros vadovas Mantas Goštautas antrina, jog bendrovė šiuo metu jau yra pasirengusi prisidėti prie inovacijų įgyvendinimo bet kurioje jų kūrimo stadijoje.

 

„Šiandien turime visas galimybes startuolių paslaugas teikti per įvairius pardavimo ir atsiskaitymo kanalus. Esame didelės „Telia Company“ grupės dalis ir galime tapti ne tik investuotojais į startuolio verslo plėtojimą, bet ir vartais į pasaulines rinkas“, – sako M. Goštautas.

 

Tarptautinio pripažinimo sulaukusio startuolio „Deeper“ vadovas Aurelijus Liubinas pastebi kitų šalių praktiką. A. Liubino teigimu, dažniausiai sėkmingiausi startuoliai įkuriami stiprų potencialą turinčiam darbuotojui palikus kompaniją ir pradėjus savarankiškai plėtoti verslą.

 

„Rinkoje ilgai vyravo tradicinis verslo vystymo požiūris ir didžiųjų įmonių politika, neleidžianti kurti vidinių įmonės startuolių. Tam paprastai nebūdavo skiriami biudžetai, o apie poreikį skatinti inovacijas nebuvo net galvojama. Tačiau šiandien stebime korporacijose atsirandančias naujas strategines kryptis, kai didieji verslai, suprasdami pokyčių ir šiuolaikiškų, inovatyvių sprendimų poreikį bei darbuotojų potencialą, pradeda plėtoti inovacijas bei steigti tam skirtus fondus įmonės viduje. Pastebiu, jog toks požiūris jau formuojasi ir Lietuvoje“, – sako „Deeper“ vadovas.

 

Verslininkas pabrėžia, jog kalbant apie subrendusių ir jaunųjų verslų sinergiją, bendradarbiavimo sėkmė dažnai nėra matuojama vien finansiniu aspektu.

 

„Dažniausiai dar besiformuojančioms komandoms svarbiausia laiku perimti tinkamą didžiųjų ir savo procesus jau sustygavusių bendrovių „know-how“, – komentuoja A. Liubinas.

 

A. Liubinas apibendrina, jog galimybę vertinant iš jaunos, ankstyvojoje stadijoje esančios įmonės perspektyvos, asociacijoje veikiantis startuolių komitetas, naudodamasis savo infrastruktūra, startuolių verslo idėjas gali padėti įgyvendinti gerokai greičiau.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama