TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2018 07 26, 10:39
Fiksuoti pažeidimai laikant cirko gyvūnus

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Klaipėdos valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (Klaipėdos VMVT) VšĮ „Ąžuolyno meškučių cirkas“ stebėjusi ir vertinusi pasirodymams laikomų 2 meškų, 4 Kaukazo veislės šunų ir 6 balandžių

priežiūros sąlygas, nustatė, kad cirko gyvūnai laikyti per mažuose, tik kelionės metu tinkamuose naudoti narvuose.

 

Gyvūnų sveikatos būklę vertinęs nepriklausomas veterinarijos gydytojas pateikė pirminės apžiūros išvadas, kuriose teigiama, kad apžiūros metu vizualiai jie atrodė sveiki.

reklama

 

Gyvūnų laikymo sąlygas VMVT specialistai tikrino kartu su aplinkosaugininkais. Patikrinimo metu nustatyta, kad cirko teritorija neaptverta, joje sustatyti narvai su gyvūnais, prie kurių gali prieiti ir

pašaliniai asmenys. Visi gyvūnai laikyti per mažuose, transportavimui skirtuose narvuose, kuriuose jie gali būti laikomi ne ilgiau kaip 1 parą. Specialistų nuomone, tokios laikymo sąlygos per mažuose voljeruose ar narvuose neužtikrina gyvūnų fiziologinių poreikių, varžo judėjimo laisvę, gyvūnai gali patirti stresą.

 

Klaipėdos VMVT viršininko sprendimu, VšĮ „Ąžuolyno meškučių cirkas“ vadovui skirta bauda už laukinių gyvūnų naudojimą nesilaikant Aplinkos ministerijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos nustatytų taisyklių. Be to, cirko direktorius įpareigotas nedelsiant užtikrinti gyvūnams tinkamas laikymo sąlygas.

 

Tyrimas, ar gyvūnų šėrimui pasirinktas tinkamas, jų fiziologinius poreikius atitinkantis racionas, tęsiamas.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama