reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2018 06 04, 09:41
Faktoringo apimtys Lietuvoje artėja prie dešimtmečio aukštumų

Image
Pinigai
Šalies įmonių finansavimo apimtys pagal faktoringo ir sąskaitų finansavimo sutartis praėjusiais metais išaugo 21 proc., rodo Lietuvos bankų asociacijos duomenys.

 

„Swedbank“ ekspertai prognozuoja, kad nuosekliai augant faktoringo ir sąskaitų finansavimo paslaugų paklausai, bendras faktoringo portfelis iki krizinį lygį galėtų pasiekti šių metų pabaigoje.

 

reklama

„Nors Lietuvoje turime didžiausią faktoringo portfelį Baltijos šalyse, naudotis faktoringo ir sąskaitų finansavimo paslaugomis tarp lietuviškų įmonių dar nėra taip populiaru kaip Vakarų šalyse. Pavyzdžiui, Jungtinėje Karalystėje faktoringo klientų skaičius sudaro apie 13 proc. visų įmonių, kurios yra paėmusios paskolas. Tuo metu mūsų skaičiavimais, Lietuvoje ši dalis siekia apie 6 procentus“, – sako Paulius Jokšas, „Swedbank“ Prekybos finansavimo pardavimų palaikymo direktorius.

 

Pasak „Swedbank“ atstovo, šias finansavimo galimybes ypač retai išnaudoja smulkios įmonės, nors nemaža dalis jų bent retkarčiais susiduria su poreikiu finansuoti apyvartinį kapitalą skolintomis lėšomis. Remiantis „Swedbank“ duomenimis, tik 3 proc. besiskolinančių smulkių įmonių šalyje kreipiasi dėl faktoringo paslaugų. Per 2017 m. „Swedbank“ Lietuvoje smulkioms įmonėms finansuotų sąskaitų apimtis iš viso sudarė apie 8,5 mln. eurų.

 

Smulkiesiems finansuoja sąskaitas

 

Siekdamas faktoringo paslaugą padaryti labiau prieinamą, „Swedbank“ mažoms įmonėms pasiūlė pasinaudoti sąskaitų finansavimu. Ši paslauga, palyginti su standartiniu faktoringu, leidžia klientams finansavimo sumas iki 35 tūkst. eurų gauti per trumpesnį laiką, dažniausiai per 1-2 darbo dienas.

 

Sąskaitų finansavimo paslaugą įmonės gali užsisakyti interneto banke, o sąskaitą apmokėjimui pateikti tada, kai iškyla toks poreikis. Paslaugos klientai moka palūkanas už finansuojamą sąskaitos sumą be jokių papildomų mokesčių.

 

„Smulkių verslų savininkai vis dar atsargiai žvelgia į jiems prieinamas kreditavimo galimybes, nes dažniausiai nenori prisiimti ilgalaikių įsipareigojimų. Naudojantis sąskaitų finansavimo paslauga, kuria galima finansuoti pasirinktą sąskaitą, nereikia prisiimti papildomų įsipareigojimų įkeičiant turtą ar suteikiant asmeninį laidavimą“, – komentuoja P. Jokšas.

 

Įmonės gali pasitikrinti finansinę sveikatą

 

Šių metų pradžioje „Swedbank“ pristatė įrankį, leidžiantį įmonėms greitai ir paprastai pasitikrinti savo galimybes finansavimui gauti. Bankas skaičiuoja, kad šiuo metu 15 proc. įmonių, turinčių sąskaitą „Swedbank“ ir išsiskiriančių tvariais finansiniais rodikliais, turi „žalią“ kredito reitingą ir galėtų be apribojimų kreiptis dėl finansavimo.

 

Dar 20 proc. įmonių bankas yra suteikęs „geltoną“ kredito reitingą, kuris žymi kintančią jų finansinę padėtį, tačiau neužkerta kelio finansavimui gauti pritaikius tam tikras sąlygas.

 

Kaip rodo banko duomenys, per pastaruosius keletą mėnesių nuo šio įrankio pristatymo apie 10 proc. juo pasinaudojusių įmonių papildė arba patikslino savo finansinius duomenis, o 7 proc. įmonių tai leido pagerinti savo kredito reitingą ir užsitikrinti palankesnes finansavimo galimybes.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama