TOP promo
 

reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2020 06 25, 23:47
Ekspertiniam projektų vertinimui – didesnis finansavimas

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Seimas galutinai apsisprendė didinti Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo (Fondo) administravimo išlaidas – vietoje 1 proc. joms skirti 2 proc. viso metinio Fondo biudžeto.

 

Tai leis projektų vertinimui pasitelkti aukščiausio lygio ekspertus, turinčius įvairesnės patirties, ko dabartinis apmokėjimas ne visada leidžia padaryti, ir užtikrinti, kad būtų finansuojami patys kokybiškiausi, efektyviausi ir didžiausią vertę visuomenei kuriantys projektai.

reklama

 

Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, kasmet fondas gauna vis daugiau sveikatos išsaugojimui ir stiprinimui skirtų prevencinių ir mokslinių projektų paraiškų, skirtų visuomenės sveikos gyvensenos įpročių formavimui. Tad labai svarbu, kad projektų vertinime dalyvautų kvalifikuoti, didžiausią patirtį turintys ekspertai.

 

„Fondui keliami svarbūs tikslai ir uždaviniai, tad, siekiant, kad būtų finansuojamos tos veiklos, kurios svarbios ir reikalingos žmonėms, jų vertinimui išties turime pasitelkti aukščiausią kompetenciją įgijusius ekspertus. Tenka pripažinti, kad dabartinis apmokėjimas už projektų vertinimą to neleidžia padaryti. Todėl manome, kad šiuo atveju būtina investuoti į žmogiškuosius resursus, antraip negalėsime didinti finansuojamų projektų kokybės, atliepti naujų visuomenės lūkesčių ir poreikių“, – sako A. Veryga. 

 

Numatyta, kad administravimo išlaidoms, vietoje 1 proc. nuo 2021 m. bus skiriami 2 proc. viso metinio Fondo biudžeto. Administravimo lėšos panaudojamos ne tik Fondo lėšomis finansuojamų projektų administravimui, bet ir ekspertų, vertinančių pateiktas paraiškas, darbo apmokėjimui. Nuo 2016 m. veikiantis Fondas kasmet sulaukia didelio susidomėjimo.

 

Pagal šiuo metu galiojantį reglamentavimą vienam ekspertui gali būti skiriama tik apie 15 eurų (2019 m. duomenimis) už vienos paraiškos, kuri pretenduoja gauti 100 tūkst. eurų finansavimą, vertinimą.  Fondo administravimui skiriamą dalį padidinus iki 2 proc. viso metinio Fondo biudžeto, vertinant kelerių  metų patirtį, tikėtina, situacija keistųsi ir ekspertui galima būtų mokėti iki 50 eurų už vienos paraiškos vertinimą.

 

Numatoma keisti ir Fondo nuostatus – ekspertiniam vertinimui skiriamą Fondo administravimo lėšų dalį didinti nuo dabar taikomų 20 proc. iki 30 proc.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama