reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2015 12 21, 12:49
Dovanas lietuviai perka racionaliai: linkę neišlaidauti

Image
Dovanos
Kalėdų senelio dovanų maišas šiais metais bus sunkesnis. Be tradicinių dovanų, tokių kaip kosmetika, kvepalai, knygos ar aksesuarai, lietuviai ketina dovanoti ir buitinius prietaisus - virdulius, trintuvus, kavos aparatus ir kitus.

 

O dovanoms trečdalis pinigines atveria gerokai plačiau. Tokias šių metų Kalėdų tendencijas parodė elektroninės parduotuvės Pigu.lt apklausa.

 

Apklausa taip pat atskleidė, kad dovanas lietuviai linkę rinktis racionaliai - nešvaisto laiko veltui ir ieško geresnių kainų pasiūlymų.

 

Dovanoja tai, ką patys norėtų gauti

reklama

 

Populiariausių dovanų sąraše išlieka grožio prekės. Šeši iš dešimties apklaustųjų (58 proc.), be kitų dovanų, artimiesiems dovanos kvepalų, kosmetikos, grožiui skirtos technikos. Tokių dovanų lietuviai norėtų ir patys sulaukti. Kas antras respondentas (51 proc.) nurodė, kad labiausiai džiugina grožio prekės.

 

Asmeninio pobūdžio dovanos, tokios, kaip knygos, drabužiai, laikrodžiai ir pan., taip pat dažna dovana artimiesiems. Tokias dovanas jau pakuoja kas antras apklaustasis (56 proc.). Radę asmeninio pobūdžio dovanų po eglute taip pat apsidžiaugtų beveik pusė apklaustųjų (45 proc.)

 

Šiais metais po eglutėmis bus padėta daugiau nei pernai kavos aparatų, trintuvų, smulkintuvų, virdulių ir kitų buitinės technikos prietaisų. Beveik kas penktas apklausos dalyvis artimiesiems išrinko buitį palengvinančias dovanas, o ir patys būtų patenkinti jų sulaukę.

 

Artimuosius respondentai pradžiugins ir namams skirtomis dovanomis, tokiomis, kaip interjero detalės, patalynė ir kt. Patys tokio pobūdžio dovanų gauti nelabai norėtų, mieliau sulauktų telefono, planšetinio kompiuterio ar kitos kompiuterinės technikos. Žinoma, pinigai taip pat dalies lietuvių dovanų sąraše. Jų ketina dovanoti ir patys norėtų gauti beveik ketvirtadalis apklaustųjų.

 

Respondentai galėjo rinktis daugiau nei vieną atsakymo variantą.

 

Dovanas perka racionaliai

 

Apklausa parodė, kad dovanas gyventojai dažniau renkasi ten, kur gali sutaupyti laiko ir rasti geresnės kainos pasiūlymų. Beveik pusė apklaustųjų (45 proc.) dalį dovanų arba visas dovanas perka internetinėse parduotuvėse. Respondentai nurodė, kad, pirkdami dovanas internetu, jie gali sutaupyti laiko.

 

Nemaža dalis pirkėjų internetinėse parduotuvėse ieško geresnių patikusios prekės kainų ar didesnio prekių pasirinkimo.

 

Beveik pusė gyventojų, rinkdami dovanas, nori jas ir apžiūrėti, pačiupinėti ir įvertinti. Todėl 36 proc. apklaustųjų nurodė dovanų ieškantys ir prekybos centruose, o 12 proc. - ir mažuose specializuotuose butikuose. Juose ieškomos originalios ir netradicinės dovanos. Dešimtadalis (11 proc.) artimuosius pradžiugina savo rankų dovanomis.

 

Trečdalis dovanoms išleis daugiau

 

Apklausa parodė, kad 3 iš 10 pirkėjų dovanų biudžetą šiais metais padidino. Ketvirtadalis gyventojų (24 proc.) dovanoms skyrė iki trečdalio daugiau lėšų, o kas dešimtas (9 proc.) - net du kartus.

 

37 proc. apklaustų gyventojų išlaikė tokį patį, kaip ir pernai, biudžetą dovanoms. Taupiau šiais metais dovanas rinko 24 proc. respondentų.

 

Kalėdinėms dovanoms lietuviai skiria nuo kelių iki kelių šimtų eurų. Trečdalis respondentų (33 proc.) artimuosius ir draugus pasveikina išleidę nuo 50 iki 100 Eur. Penktadalis (19 proc.) renkasi kuklesnes dovanas, kurios atsieina 10 - 30 Eur. Dar apie penktadalis apklaustųjų (18 proc.) dovanoms skyrė 30 - 50 Eur.

 

Internetinė klientų apklausa vykdyti gruodžio mėnesį. Apklausoje dalyvavo 1120 internetinės parduotuvės lankytojų.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama