reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2016 02 02, 11:27
Didžiausia sausį bankrutavusi įmonė – iš Vilniaus

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Per sausio mėnesį bankrutuojančiomis tapo 193 įmonės, arba 11% mažiau nei pernai tą patį mėnesį. Kartu tai 15 proc. viršija 2015 m. vieno mėnesio vidurkį, rodo kreditų biuro „Creditinfo“ analizė pagal Registrų centro duomenis.

 

Sausio mėnesį daugiausia bankrutuoti pradėjo mažmeninės prekybos ir statybos įmonių – po 34. Apdirbamojoje pramonėje – 25, o didmeninės prekybos ir paslaugų sektoriuose – po 23 bankrotų atvejus.

reklama

 

Tuo tarpu lyginant bankrotų skaičių su įmonių skaičiumi tame sektoriuje, bankrotų lygiu pirmąjį metų mėnesį išsiskyrė statybos, komunalinių paslaugų ir energetikos bei maitinimo ir apgyvendinimo veiklos.

 

Didžiausia sausį pradėjusi bankrutuoti įmonė – Vilniaus UAB „Decorus“, užsiėmusi pastatų statyba. Įmonės pajamos per dvejus metus padidėjo daugiau nei keturiskart ir 2014 m. viršijo 4 mln. Eur.

 

„Tikėtina, kad sparčiai augusi bendrovė susidūrė su šiam tempui būdinga kliūtimi – išbalansuotais pinigų srautais, kas sukėlė likvidumo ir eigoje – atsiskaitymo sunkumus. Įmonė už prekes ir paslaugas, kurias iš tiekėjų buvo gavusi su atidėtu mokėjimu, liko skolinga daugiau nei 380 tūkst. Eur. Įmonė pradėjo siųsti perspėjimo signalus apie savo būklę nuo 2015 m. vidurio, kai atsirado daugiau vėlavimų atsiskaityti su tiekėjais”, - sako Rasa Maskeliūnienė, kreditų biuro „Creditinfo“ kredito rizikos vadovė.

 

Sausį bankrutuoti pradėjusios maisto produktų didmenininkės UAB „Toridas“ pajamų tendencija buvo mažėjanti nuo 2011 m., o 2014 m. pajamos pasiekė kritinį lygį. Jos per metus sumažėjo beveik 3 kartus - nuo 3,7 mln. Eur iki 1,4 mln. Eur. Užpernai įmonės pelną pakeitė grynasis nuostolis, kuris 2014 m. sudarė 120 tūkst. Eur

 

Tiesa, įmonė aukšta rizika buvo vertinama kur kas ilgesnį laiką. Dėl įregistruoto reikšmingo 250 tūkst. Eur turto arešto įmonė buvo vertinama aukšta rizika dar nuo 2012 m. vidurio.

 

Bankrutuojanti tapo ir krovinių pervežimo UAB „Vilniaus Dobilas“. Kreditų biuro vertinimu, įmonė rizikinga laikyta nuo 2012 m.

 

„Įmonė dažnai vėluodavo atsiskaityti už įvairias prekes ir paslaugas, pradedant nedidelėmis sumomis už elektrą ir telekomunikacijų paslaugas ir baigiant tūkstantinėmis sumomis už kitas tiekėjų paslaugas ir prekes”, - komentuoja rizikos vertinimo vadovė.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama