TOP promo
 
VersloSavaite.lt   
2021 01 12, 12:40
Didmiesčiuose auga kompaktiškų butų paklausa

Image
VersloSavaite.lt nuotr.
Nekilnojamojo turto specialistai pastebi, kad pastaruoju metu Lietuvos didmiesčiuose populiarūs nauji kompaktiški komforto klasės butai. Anot jų, tai lemia išaugęs lietuvių noras gyventi ne užmiestyje, o mieste, pakankamai gera jaunų dirbančiųjų finansinė padėtis. Be to, būsto pirkėjams nebėra tiek svarbus jo dydis – daugiau dėmesio tenka patogumui.

 

Susidomėjimas stipriai išaugo

 

Kaune nekilnojamojo turto projektų įgyvendinimu užsiimančios bendrovės „Centromera“ direktorius Artūras Jurša teigia, kad per pastaruosius 2–3 metus mieste gerokai išaugo kompaktiškų 2–3 kambarių, 40–55 kv. m ploto butų poreikis.

reklama

 

„Nenuostabu, kad būtent komforto klasės butai dabar labiausiai traukia dėmesį. Rinkdamiesi šią klasę pirkėjai už vidutinę rinkos kainą gauna būstą, kuriame atsiskleidžia esminiai dalykai visapusiškai tenkinantys jų poreikius. Šios klasės butai suplanuoti taip, kad būtų maksimaliai funkcionalūs ir erdvūs. Parenkamas optimalus statybinių medžiagų ir inžinerinių sprendimų variantas.

 

Tokiame būste kūrybiškai taikomos inovacijos, o socialinė ir kultūrinė aplinka atitinka pirkėjo lūkesčius. Kaimynystėje yra visapusiškai išplėtota, patogi infrastruktūra“, - komforto klasės privalumus vardijo A. Jurša.

 

Rezervuoja iš anksto

 

Kaune, Šilainiuose statomame devynaukštyje „Naujakurių namai“ – taip pat parduodami jau minėti kompaktiški komforto klasės butai.

 

„Per keturis pardavimo mėnesius rezervuota trečdalis butų. Nors pabaigti projektą planuojama tik šių metų pabaigoje, tačiau susidomėjimas butais – išties didelis“, - sako projektą vystančios bendrovės vadovė Vaida Šidlauskienė.

 

Pasak jos, dabar naujo būsto pirkėjams ypač svarbi sutvarkyta ir prižiūrėta aplinka, išplėtota infrastruktūra ir patogus susisiekimas su miesto centru ne tik automobiliu, bet ir pėsčiomis, dviračių takais, viešuoju transportu.

 

Kaune įžvelgia pliusų

 

Kalbėdamas apie tendencijas didmiesčiuose architektas atrado ir šiek tiek skirtumų.

„Galėčiau teigti, kad bendrai Kauno būsto pirkėjai yra gana brandūs, sąmoningumo lygis nuolatos kyla. Pastebime, kad vis dažniau renkamasi kokybė, o ne kiekybė.

 

Tendencijos tiek Vilniuje, tiek Kaune iš esmės yra tos pačios. Tačiau didesnis būsto poreikis sostinėje kuria didesnę nekilnojamo turto vystymosi dinamiką. Todėl tam tikrais atvejais būsto pirkėjas Kaune gali leisti sau būti išrankesnis, turėti galimybę pasirinkti. Nėra verčiamas priimti staigių, kartais nepasvertų sprendimų“, - pastebėjo bendrovės „Archas“ architektas Tomas Kuleša.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama