reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2013 03 19, 12:57
Dėl Druskininkų mero R. Malinausko veiksmų – raštas Seimo Antikorupcijos komisijai

Image
D. Kanapecko nuotr.
Druskininkų savivaldybės tarybos nariai kreipėsi į Seimo Antikorupcijos komisiją su pareiškimu dėl galimai korupcinių veiksmų, susijusių su Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, privačia 12 arų namų valda Druskininkuose, prie kurios neteisėtai prijungti 25 arai valstybinės žemės.

 

Kauno apygardos prokuratūra pernai atlikdama tyrimą dėl viešojo intereso gynimo ir galimai nusikalstamų veikų, dėl šio konkretaus valstybinės žemės užėmimo fakto 2012 m. spalio 18 d. buvo išsiuntusi užklausimus Nacionalinei žemės tarnybai prie Žemės ūkio ministerijos bei Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos.

reklama

 

Pastarųjų institucijų pareigūnai 2012 m. lapkričio 8 d. Druskininkuose, Turistų g. 11, konstatavo faktą, kad 25 arų urbanizuotame valstybinės žemės sklype iškastas didžiulis tvenkinys, stovi masyvi medžio pavėsinė, šuns voljeras ir stacionari šašlykinė, o visas sklypas – tiek 12 arų privačios R. Malinausko valdos, tiek 25 arai valstybinės žemės, apjungti vientisa ir vienoda tvora.

 

Pareiškimą atlikti tyrimą prokurorams buvo pateikęs tuometinis Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Arvydas Anušauskas.

 

„Kaip matyti iš 2012 m. gruodžio 5 d. Kauno apygardos prokuratūros nutarimo atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones, Nacionalinė žemės tarnyba prokuratūrai apskritai nepateikė jokio atsakymo dėl šio savavališko valstybinės žemės užėmimo“, – teigia Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijai priklausantys politikai.

 

Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos formaliai atsakė, kad nelegali tvora, juosianti R. Malinausko privačią 12 arų valdą ir su ja susiliejusius 25 arus valstybinės žemės, pasak šeimininko R. Malinausko paaiškinimų, „pastatyta nežinia kada ir nežinia kieno“, o valstybinėje žemėje esantys statiniai – didelė medžio pavėsinė, šuns voljeras, stacionari šašlykinė tėra kilnojamieji daiktai.

 

„Įvertinus Nacionalinės žemės tarnybos ir Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos pareigūnų atsakymus bei faktą, kad, praėjus nuo faktinės sklypo apžiūros beveik keturiems mėnesiams, nesiimta jokių teisinių priemonių savavališkam 25 arų valstybinės žemės užėmimui pašalinti, šios aplinkybės rodo akivaizdžius korupcijos požymius, – teigia Druskininkų savivaldybės tarybos nariai Juozas Šarkus, Donatas Mizaras, Karolis Kaklys ir Juozas Kudarauskas.

 

Politikai teigia, kad faktą, jog Druskininkų senamiestyje yra savavališkai užimti 25 arai valstybinės žemės, nuo pat 2004-ųjų (namo statybos pradžios), t. y. beveik 9 metus, privalėjo žinoti už valstybinės žemės priežiūrą bei nelegalius statinius atsakingos institucijos, tačiau šiam pažeidimui kažkodėl akys buvo užmerktos.

 

„Net ir oficialiai užfiksavus pažeidimą pernai spalį vykusio patikrinimo vietoje metu, per 5 mėnesius nesiimta jokių teisinių priemonių pažeidimams šalinti, – teigia Druskininkų savivaldybės tarybos opozicijai priklausantys politikai.

 

Anot jų, tai sukelia pagrįstus įtarimus dėl Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko, jau 13 metų autoritariškai valdančio Druskininkus, savotiško valstybės institucijų užvaldymo, kad įtakingas politikas asmenines ir valdymo problemas sprendžia darydamas spaudimą verslo ir valstybinių institucijų vadovams.

 

„Gal Druskininkų meras drąsiai pasisavina ir naudoja valstybės žemę žinodamas, kad realiai nėra valstybinių institucijų (vadovų), galinčių priimti jam nenaudingus sprendimus?“, – klausia politikai.

 

„Esant akivaizdiems korupcijos požymiams Druskininkų savivaldybės bei minėtų institucijų pareigūnų veiksmuose, prašome visapusiškai išnagrinėti šį atvejį“, – teigiama Druskininkų savivaldybės tarybos narių pareiškime Seimo Antikorupcijos komisijai.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama