TOP promo
 

reklama

reklama

VersloSavaite.lt   
2016 12 21, 19:58
Buvo pasikėsinta į „Skrydžiai.lt“

Image
Kompiuteris
Programišiai atakavo „Skrydžiai LT“ valdomus tarptautinius projektus. Kibernetinė ataka, kuri prasidėjo 9.30 val., truko visą pirmadien, skelbia bendrovė.

 

Vartotojų duomenims grėsmė nekilo, tačiau įmonė dėl sutrikdytos veiklos patyrė materialinę žalą. „Skrydžiai LT“ kreipėsi į teisėsaugos institucijas, prašydami ištirti įvykį.

 

„Programišiai be paliovos bandė nulaužti visus serverius. Bandyta pakenkti visai sistemai, ne tik skrydziai.lt, bet ir kitiems įmonės valdomiems bilietų pardavimo tinklapiams užsienio šalyse.

reklama

 

Mūsų informacinių technologijų skyrius sureagavo žaibiškai ir ataką per pusvalandį užblokavo, tačiau dėl nuolat besitęsiančio puolimo, tinklalapiai veikė su nedideliais strigimais. Nepaisant to, kad atakai užkirsti kelią pavyko labai greitai, patirta įmonės žala skaičiuojama tūkstančiais eurų“, – teigia „Skrydžiai LT“ direktorė Eglė Lenkovičienė.

 

Pasak suvaldyti ataką padėjusios IT ir telekomunikacijų bendrovės „Teo“ specialiųjų paslaugų vadovo Giedriaus Meškausko, dažniausiai tokių DDoS atakų tikslas būna sutrikdyti įprastą veiklą.

 

„Į „Skrydžiai LT“ valdomas internetines svetaines buvo nukreiptos dvi, viena po kitos sekusios DDoS atakos, kurių apimtis viršijo 10 Gb/s srautą. Nors nei šių DDoS atakų apimtis, nei trukmė neišsiskyrė iš kitų tokių tipo atakų, iki šiol šios svetainės nebuvo atakuotos. Tai tik patvirtina tendenciją, kad atakų daugėja, o jų taikiniu tapti gali bet kas. Mažiausiai įtakos tokios atakos turi įmonėms, investuojančioms į savo IT sistemų saugumą ir pasirinkusioms atitinkamus saugumo sprendimus“, – sako G. Meškauskas.

 

E. Lenkovičienė teigia, jog be sutrikusios tinklalapių veiklos programišiai žalos daugiau nesukėlė. Keleivių ir klientų duomenys saugūs, kadangi dėl įdiegtų apsaugos sprendimų jų pasiekti programišiams nėra net teorinės galimybės.

 

Bendrovė valdo kelis skrydžių bilietų pardavimo projektus: skrydziai.lt – Lietuvoje, 2fly.lv – Latvijoje, 2fly.ee – Estijoje, 2fly.se – Švedijoje, 2fly.no – Norvegijoje.

 

Verslosavaite.lt

 

  

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

VersloSavaite.lt pasilieka teisę šalinti reklaminius, nekultūringus, įžeidžiančius ar kitaip įstatymus pažeidžiančius skaitytojų komentarus. Už komentarus atsako juos paskelbę skaitytojai. Paskelbusieji netinkamus komentarus gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

 

Susiję straipsniai:

 

reklama

K2 zodz grand

apklausa

Ar per pastaruosius metus kilo jūsų darbo užmokestis?
 

reklama

reklama